Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a különbség a hím és a...

Mi a különbség a hím és a tojó gyöngytyúk között?

Figyelt kérdés
Most 14 hetesek, és nem tudom eldönteni, hogy melyik tojó, melyik kakas. Hogyan lehet különbséget tenni?

2012. okt. 14. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Még fiatalok nem lehet megmondani a neműket! De ha idősebbek lesznek akkor a kakasok csőre alatt a lebeny sokkal nagyobb a tyúkokénál! Meg a kakasnak nagyobb a sisakja mint a tyúknak!
2012. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Icsiro ***** válasza:

Sajnos ez a legelső válasz nemigazán jó. Nekem van egy szülőpárom. Papa fehér, a mama sötétszürke és még 6 gyerek.

A papa és a mama lebenye, sisakja és az egész gyöngyösmadár formája teljesen azonos. Ha nem kiabálnak, nem lehet megkülönböztetni őket. A gyerekek augusztus 2-án keltek, de még nem ordítanak, csak egy kicsit és össze vissza.

A tojó azt hiszem csak a tukácsolásáról ismerhető fel.

Csoda madarak ezek a gyöngyösök.

2012. okt. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez is igaz, hogy a tyúk ilyen "tukácsolós" hangot hallat! De ha kutya vagy idegen van az udvarba ugyan úgy kiabálnak mint a kakasok!
2012. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2012. okt. 17. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még azt is észrevettem, hogy az udvaron a kakasok körül állják a tojókat, állandóan figyelnek, őrködnek és ők kezdik el a kiabálást először.
2012. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A tojó hangja (rikácsolása) két hangból a kakasé pedig egy hangból áll. Meg a kakasnak a nincs sarkantyúja a tojónak viszont van! Úgy imádom őket! :) <33
2013. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!