Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 12 éves vagyok felelősség...

12 éves vagyok felelősség teljes vagyok! Van egy 5 éves kisöcsém imádja az állatokat. Melyik papagáj a jobb a Nimfa vagy a Hullámos papagáj? Több mindent is leírhatsz róla!

Figyelt kérdés
Tojót vagy Hímet válasszak? -Azt mondják, hogy a Nimfa papagáj nagyon nem tud "beszélni"hanem csak "dúdólászni"tudnak. Ez igaz? -Meg lehet-e tanítani neki, hogy szobatiszta legyen? -Vad? -Vagy Hullámos papagáj az jobb?
2012. okt. 19. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]



[link]


Nekem gyerekkoromban hullámosom volt.



28/n

2012. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hangos? Tud beszélni?
2012. okt. 19. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Nekem is fél évente felelősségteljes a kis tesóm... aztán mindig a szülőre marad
2012. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A hullámos is tud beszélni és a Nimfa is. Csak a Nimfát sokkal nehezebb megtanítani. És a Nimfa sokkal erősebben tud csípni. Viszont mindkét papagáj a maga nemében nagyon aranyos. A Nimfa hangosabb is, és gyönyörűen is tud fütyülni.


Csak egy tanács! Ne állatkereskedésben vegyetek! A neten utána tudtok nézni papagájtenyésztőnek. Meg lehet vele beszélni, hogy vagy ha van neki kézzel nevelt, olyat vegyetek, az már rögtön nagyon szelíd, vagy az utolsó héten (ezt a tenyésztő tudja) elválasztja a szülőktől a kis papit és elviszitek és Ti nevelitek 1 hétig még kézzel. Én mindenképpen ilyet választanék. A kereskedéstől nem fogjátok tudni mennyi idős (annyit mond, amennyit akar).

2012. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
15%
há há az én öcsém is felelősség teljes ki könyörgőt magának 2ékszerteknőst és egy hörcsögöt hát hadd ne kelljen le írnom ki gondozza őket annyira nem képes, hogy enni adjon a teknősöknek a tisztításról nem is beszélek.. a hörcsög elpusztult mert pároztatni szerettük volna és egyszerűen kimúlt erre a 11éves öcsém azzal dicsekszik a suliban hogy az ő hörcsögét halálra szexelte egy másik...-.-öhm igen szóval remélem te nem így állsz hozzá a papagájodhoz ha majd kapsz egyet :)
2012. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát én nem!..nekem volt teknősöm,hörcsögöm...és nem dicsekszek vele ha pl. az egy meg hal.

Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 19. 21:03
 7/9 rostasmark válasza:
Én is pont 12 éves vagyok és nemrég varrtam a papagájomnak(nimfa) egy madárhámat és ezek mind madártól függőek én is állatkereskedésből vettem.De nehogy aszthidd hogy könnyű megszelidíteni és megtnítani beszélni.Tőlem kérdezhetsz bármit mi a nimfa papagájokkal kapcsolatos.
2012. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem most hullámos papagájom van ahonnan mi vettük kereskedés ott ismernek minket és azt mondták öt hónapos így hát megvettem nagyon kis édes könnyen tanul már rárepül az ujjamra a vállamra meg ilyenek én most tanítom beszélni hát a asaját nevét tanítom neki néha mintha az akarná kimondani hogy rudi de csak adig jut el hogy ru és ami a tv-be van dallam nagyon ügyesen le utánoza úgyhogy ha valami kérdésed lenne hullámos papagáj ügyileg csak írj
2012. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Miss Cute válasza:

szia!Szerintem hullámos papagájt vegyél. Aranyosak és nagyon szòrakoztatòak. Az én hugom is hasonló.. meg nem etetné őket..-.-"

Sok sikert a madárkához:)

2013. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!