Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagáj mennyibe...

Melyik papagáj mennyibe kerül? [többi lent]

Figyelt kérdés

Sziasztok!

-Megtudnátok mondani,hogy ezek a papagájok mennyire tudnak jól "beszélni" 1-10 skálán

-Mennyire érthető

-Mennyibe kerül a papagáj[kézzel nevelt]

-Mekkora ketrec kell neki

-Szeretik ha simogatják-e vagy mennyire hangosak..ilyenek is jöhetnek meg méh ha tudsz valami mást is!


* Amazonpapagáj

*Örvös papagáj

* Barátpapagáj remetepapagáj


Előre is kösz!


2012. okt. 22. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

- Hangot utánozni tudnak*

- Hangosak, mert papagájok!!!!

2012. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom! a "beszélni"-t így raktam!!

de van olyan ami halkabb van ami hangosabb!!

2012. okt. 22. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Legjobb hangutánzó papagá a jákó, az olyan 150e körül lehet nagyjából.. az nem túl nagy, de azért nem is olyan kicsi mint egy nimfa, és nagyon okos is. :) csak ugye drága... azt nem tudom mekkora ketrec kell neki, és a tartásáról sem tudok sokat, páromat érdekelte régebben ez a papagájt beszélni tanítani dolog, onnan tudom hogy a jákó a legjobb. :) Látni láttam már, borzasztó jópofa volt, köszöntem neki, ő meg úgy figyelt hogy a nyakát majd kitörte, úgy eldöntötte a fejét, meg tátogott. :) baromi helyes volt :D:D
2012. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 3/3

Tudom,csak az a baj,hogy a zsebpénzemből mire kijön az sok idő + a ketrec aminek nagy kell,hogy legyen de nem biztos lehet,hogy olyat veszek!Ezért kérdeztem meg,hogy más papagájok mennyire tudnak jól "beszélni" meg kiejteni a szavakat!Köszi!

2012. okt. 22. 18:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Általában amelyik papagáj jól tudja utánozni az emberi beszédet az eléggé hangos.

A másik dolog, hogy például a jákó és az amazon annyira intelligens(4-5 éves gyerek szintjén vannak), hogy folyamatos foglalkoztatást igényelnek, hogy ne legyenek depressziósak.


Olcsóbb kategória (20-50ft között) a nagysándor és a királypapagáj.


De a hullámos papagájok is megtudnak tanulni néhány szót.Ők meglehetősen olcsóak is (600-1500ft) tartásuk is egyszerű.


http://www.youtube.com/watch?v=WmZsszEgEtg&feature=related

2012. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy királypapagáj jòl tud hangokat utánozni és jól lehet érteni amit "mond"

mennyibe kerül?

Szereti ha simogatják?

2012. okt. 22. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Körülbelül azon a "beszédszinten" van mint a nagysándor, és az áruk is hasonló.(Csak a király nem annyira hangos.)


Ha kézzel nevelt, akkor lehet simogatni.(vagy inkább vakargatni a fejét)

2012. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amazon: olyan 80-tól kezdődik, de amelyekből kevesebb van az országban azok drágábbak. Legolcsóbb a venezuelai amazon. :)

Örvös és barátpapagáj olyan 15 körül, barátból a kék 40.000 forint, mert ugye abból szintén kevés van. Örvösből is a ritkább színűek drágábbak.

Ezek közül a legjobb beszélők az amazonok, utána a barátok és az örvös papagájok. De a barátét nem olyan tiszta mint az amazoné, az örvös pedig csak egy-két szót tud megtanulni.

Ketrec minél nagyobb, papagajjatek . com innen a legkisebb minimum kell mindháromnak. És ennél jobb áron sehol nem találsz, max ha saját magad készíted a kalitkát. :)

Simogatást az örvös papagájok nem nagyon szeretik, ők függetlenebb típusok, inkább a saját játékaikkal játszanak, de az embert kerülik a kézzel neveltek is. A másik kettő jobban kedveli a simogatást. A barátok elég hangosak az amazonoknak pedig elég szeszélyes természetük van.

Igazából elég különböző madarak, szóval nem tudom egyiket sem ajánlani, amelyik neked jobban tetszik. Bár ilyenkor már nem lehet fiatalokat venni, mert vége van a költési időszaknak, majd tavasszal... Addig pedig van még bőven időd eldönteni. :) (Gondolom vásárlás miatt írtad a kérdést) Remélem segítettem, ha valami érdekel még kérdezz nyugodtan, és ha tudok válaszolok :)

2012. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon kosz!!!
2012. okt. 25. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!