Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagáj van amelyiket...

Csillámzebra kérdése:

Milyen papagáj van amelyiket meg lehet tanítani beszélni és igényli a társaságot?

Figyelt kérdés
Ha tudtok árat is mondjatok.Köszi
2012. okt. 22. 18:27
 1/8 anonim válasza:

Hát ha minden képpen beszélőset szeretnél, Jákó papagájt kell venni. Ez elég nagy faj, és 300 ezer körül van. Na ő biztos beszél.

Vannak kisebb fajok is, amik néha megszólalnak,pl a hegyi lóri, az asszem olyan 25-30 ezer.

Szép és nagyobb, és beszélhetnek még a Nagysándor papagájok vagy a kissándorok, ezt nem tudom pontosan mennyi, de asszem ezek se nagyon drágák, 50 ezer alatt.

Annyit javaslok, Nimfát ne vegyél, mert ők általában nem is beszélnek, és rettentő akaratosak, csípnek,nekem van egy, persze szeretem de tény h vannak rossz tulajdonságai.

Egyébként a papagájok ngyon sok örömet tudnak okozni, remek választás! Kevesebb baj van velük lényegesen mint kutyával vagy macskával és nagyon okosak is.

Sok sikert!

2012. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Anya is a Jákót említette,de ő 150 ezret mondott.

Végül is nem muszáj beszélnie,csak ragaszkodjon a gazdájához.Ilyen fajta van?

Macskám,kutyám van és régen volt papagájom is,csak anya eladta őket,de most újra szeretnék egyet:)

2012. okt. 22. 18:43
 3/8 anonim ***** válasza:

A jákó a legintelligensebb, de ebből adódóan nagyon érzékeny a stresszre, folyamatosan le kell kötni valamivel a figyelmét. Ha nem foglalkoznak vele könnyen depressziós lesz. Egyébként az ára általában 150ezer alatt van.


Én a nagysándor papagájt ajánlom. Ők is viszonylag jól megtanulnak beszélni, és a tartásuk is egyszerűbb. Ahhoz, hogy szelídek legyenek mindenképpen kézzel neveltet vegyél. Az áruk maximum 50ezer.

2012. okt. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát szerintem akkor nagysándort vennék,de kb. meddig él?
2012. okt. 22. 19:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előbb még elfelejtettem írni a Király papagájt.


[link]


Viszonylag még kevesen tartják szobamadárként, pedig a hímek náluk is jó hangutánzók, külsőre is elég jó megjelenésűek, és nem rikácsolnak olyan hangosan mint a többi nagy papagáj. Áruk annyi mint a nagysanyiknak.

2012. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, a nagysanyi, és a király is kb. 30 évig él.
2012. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:D akkor vagy nagysanyi vagy király lesz:D
2012. okt. 24. 17:53
 8/8 anonim válasza:
Én azt mondom hogy hullámosat vegyél énis egy hétalatt megtanítottam beszélni.
2012. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!