Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet készíteni házilag...

Rostasmark kérdése:

Hogy lehet készíteni házilag madárhámot? -többi lent.

Figyelt kérdés
A nimfapapagájomnak szeretnék készíteni egy hámot.Láttam a neten 4000Ft fölött és itt olvastam hogy lehet házilag készíteni.Mégis hogyan tudna valaki segíteni elmagyarázni vagy esetleg küldeni egy linket?

2012. okt. 25. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, elsősorban nézd meg a itt milyet árulnak, hogy kell feladni stb, akkor megérted, hogy is van kialakítva.

[link]


Meg küldök neked két képet, egy a gyári aviator márkájú hámról (sokan mondják, hogy ez az igazi, bár szerintem nem sok különbség van köztük.../kivéve árban)


[link]

[link]


Ezek alapján szerintem bárki megtudja varrni, bemész a méterárúba és keresel valami megfelelő anyagot hozzá, pl mondod, hogy valami keskeny könnyű heveder szerű anyagra van szükséged, vagy talán az ilyen nyakbaakasztókból is lehet. De bemész egy állatkereskedésbe és megnézed milyen anyagból vannak a hámok a nyulaknak, macskáknak stb.


Remélem ez alapján már sikerül elkészíteni. A lényeg, hogy könnyű legyen, hogy tudjon tőle repülni. Meg ne nyomja csat stb. A végére gumit is szoktak rakni, hogy ha vége a zsinórnak, ne csak hirtelen megrántsa, hanem fokozatosan fogja vissza.


Sok sikert ;)

2012. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az aviator hám tényleg ezerszer jobb. A kamikazzet pl. bonyolultabb ráadni(és a sok macerát nem minden papagáj tűri el) és a karabinert egy nagyobb papagáj bármennyire is nehéz kinyitni pár perc alatt kinyitja.


aviator: http://www.youtube.com/watch?v=Mq8P8PEGVvk



Én a hullámosomnak is csináltam házilag aviatort.

[link]


Én lapos cipőkötőt használtam alapanyagnak.

Szerzel 2 kis fém karikát. Összenyomod,kilapítod őket úgy hogy a cipőkötő kétszer beléjük férjen de szorosak legyenek tehát csak akkor csúszkáljon bennük a cipőkötő ha húzod.

Ezután már csak méretre vágnod és varrnod kell. Én a 2 fő varrást celluxal is körbetekertem hogy ha véletlenül nem veszem észre hogy rágja a hámot nehogy elszakítsa,kihúzza belőle a cérnát mert akkor szétjön az egész és ki tud belőle bújni.

Hogy segítsek lemértem a nimfákra való Kamikazee hám méreteit(a hullámosom hámjára írtam rá a nimfáknak való méreteket):

[link]

A testén lévő rész hossza nem számít csak az a fontos hogy ugyanúgy ahogy a gyári hámnál is van köss egy strapabíró,könnyen kihúzható gumiból fél-1 méteres darabot a végére (pl.kalapgumi) 2 mm vastag legyen.

2012. okt. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat így már nem is tűnik olyan nehéznek.Majd ha már kész és hozzá is szokott küldök képeket:)
2012. okt. 27. 16:37
 4/4 A kérdező kommentje:
már kész is van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. okt. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!