Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Volt két hullámos papagájom a...

Volt két hullámos papagájom a hím meghalt. A nőstény mellé vettem egy hímet aki fiatalabb nála, (lehet ez az oka) de a tojó nem kedveli. Az előző párjáról tanulta volna? Mert a voltpárja őt terrorizálta. Hogyan békíthetnem ki őket egymással?

Figyelt kérdés

2012. okt. 26. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek kb?

Egyből egy kalitkába tetted őket vagy úgy csináltad ahogy kell,kéne mindig és fokozatosan szoktattad őket össze?


Pontosan mit takar a terrorizálás?

2012. okt. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát azt én nem tudom de annyit tudok hogy a fiatal papagájnak nincsen kialakulva a íriszgyűrű a szemében. A tojónak már kialakult de a hímnek még nem, és úgy szoktattam őket össze, hogy először a hímet beraktam egy másik kisebb kalitkába. Majd rá egy-két napra mindkettőjüket kiengedtem a szobába repkedni. A tojó félénkebb volt az elején de később már jóban voltak. Miután a hím bemerészkedett a tojó nagy kalitkájába már elkezdte csipkedni. Nem engedi maga mellé. A tojó akkor is erőszakoskodik mikor a hím nem azt teszi amit akar.

(pl. eszik és a tojó hangosan rikácsol)

2012. okt. 26. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a tojó csak a területét védi, mert a magáénak tekinti a kalitkát, és a hímet csak egy "betolakodónak" látja, aki befészkelődött az ő kis házába.

Azt javaslom hogy rendezz át teljesen egy kalitkát és egyszerre engedd be mind a kettőt, így egyikük sem fogja a magáénak gondolni a helyet.

Sok sikert! :)

2012. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez eszembe sem jutott :) nagyon köszike :)))
2012. okt. 27. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Védi a területét.

A kalitka átrendezése meg fogja oldani a problémát szerintem.

2012. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!