Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hím és egy nőstény...

Van egy hím és egy nőstény hullámos papagájom. Szeretnék majd még venni hozzájuk papagájt. Nem tudom milyen nemű legyen?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Hozzájuk semmiképp se vegyél.

Még egy hullámosból csak veszekedés lenne. 2 hullámosnak meg egy másik fajta papagájnak pedig valószínű szintén rossz vége lenne.


Esetleg egy külön kalitkába vehetsz egy hullámost vagy egy más fajtájú papagájt ha tudsz vele eleget foglalkozni.

2012. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És szerintem hím legyen mert tojót egyedül tartani nem ajánlott.
2012. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és hogyha veszek a párhoz még egypárt akkor is rossz vége lenne?
2012. okt. 30. 11:42
 4/10 anonim ***** válasza:

2 pár hullámost nem szabad együtt tartani mert az egyik pár elnyomná,bántaná a másikat.

Ha más fajra gondolsz azt se ajánlom. Hullámosok mellé általában nimfákat ajánlanak de a nimfákat simán elnyomják a hulik, ha költenek a nimfák akkor meg a hullámos tojó valószínűleg kipakolja a fészküket,stb arról már nem is beszélve hogy 2 nimfának és 2 hullámosnak már egy több méteres röpde kell.

Pont ezért kezdték el a tenyésztők is külön röpdébe tenni őket(a hullámosokat) mert rájöttek(nem mindig de gyakran) megölt nimfafiókák,széttört nimfatojások nélkül nem lehet őket együtt tenyészteni.

2012. okt. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de én nem akarok nimfákat csak a pár hullámos papagájom mellé vennék még egy párt. De nem szeretném ha lenne tojásuk csak úgy papagájokat szeretnék tartani. Azt olvastam az egyik könyvből " minél több a papagáj annál kevesebb a veszekedés" Nem tudom hogy igaz e. De köszi a segítséget.
2012. okt. 31. 15:24
 6/10 anonim ***** válasza:

2 párt nem de 3 párt vagy többet már tarthatsz egy kalitkában ha elég nagy.

Csak az a "baj" hogy így attól hogy te nem akarsz tenyészteni ők még elkezdhetnek tojni a kalitka aljába. És ha elég elszántak ott is kiköltik őket. Bár ezt megakadályozhatod azzal hogy elveszed a tojásokat és ha újra tojnak mindig akkor nem elveszed őket csak úgy hanem kicseréled őket műtojásra.

2012. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erről még nem is hallottam. Mert én úgy tudtam hogy csak akkor tojnak ha van odújuk. De jó hogy mondod, nagyon köszönöm, tehát azt ajánlod hogy három párt már lehet együtt tartani. Mondjuk 1,5 dm széles, 3 dm hosszú és 3 dm magas? :)
2012. nov. 1. 19:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Mármint a kalitka mérete :)
2012. nov. 1. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Magasságra 2 méter bőven elég. Mert 3 méter magason nem tudod tisztítani a rácsot,ágat és ha valami miatt kéne akkor nem tudod megfogni,elkapni benne a madarat(könnyen legalábbis nem).

És amúgy igen ilyen nagy helyen elfér 3 pár.

2012. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat. :)
2012. nov. 4. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!