Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet hozzászoktatni a...

Rostasmark kérdése:

Hogy lehet hozzászoktatni a papagájomat a hámhoz? Többi lent.

Figyelt kérdés
A nimfa papagájomnak nemrég csináltam egy hámot már engedi hogy felrakjam rá de utánna mindig azt harapdálja.Hogyan lehetne erről leszoktatni?

2012. okt. 29. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
minek rá a hám? NEMKUTYA :D
2012. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hám egy papagájra? Ugye tudod hogy a papagájoknak nincs akkora intelligenciájuk mint a kutyáknak? Egy papagájt nem tudsz megtanítani hogy ne harapdálja a rárakott idegen tárgyat. Hogy gondoltad ezt? :)

Nem bántásból írom ezt...ne sértődj meg. Csak olyan lehetetlen dolgot szeretnél. Egy papagáj nem fog hámon sétálgatni, vagy repülni.

2012. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
www.kamikazee.hu de vannak ilyen papagájhámok és már ki is vittem az utcára:D keressetek rá a neten nézzétek meg a papagájgazdik véleményét és ítélkezzetek.
2012. okt. 29. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:

:D Hehe, tök jó! Nem tudtam hogy van ilyen. Ja hogy nem sétáltatásra van, hanem csak hogy úgy veled van az utcát, és nyugodt lehetsz hogy repül el.


Végül is... Ma már annyi mindent kitalálnak.


Azt viszont nem tudom megmondani neked hogy hogyan szoktasd le a harapdálásról. Tedd rá a hámot és adj neki fini falatokat... hogy pozitív élményeket kapjon mikor hám van rajta.. és legyen rajta sokat! Előbb utóbb csak meg szokja.

2012. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
adtam neki szotyit háztartási kekszet de beveszi a szájába és kiköpi:D
2012. okt. 29. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen időbe már ne vidd ki! Gondolom szobában tartod és a nagy hőmérséklet különbségtől csak megfázik.



A problémádra a megoldás a pozitív büntetés.

Hámban mindig csak a kezeden legyen az elején. És amikor rágja a hámot billentsd meg vagy rázd meg a kezed vele együtt úgy hogy alaphelyzetbe kelljen raknia a fejét. Ezt csináld meg MINDEN egyes alkalommal amikor rágja. Egy idő után összeköti a rázást a rágással és rájön nem érdemes próbálkoznia mert úgyse engeded sőt még meg is "bünteted" azzal hogy megrázod ami negatív dolog neki.

Később amikor már nem csak a kezeden van hámban próbálkozni fog/próbálkozhat a hám rágásával de ilyenkor is meg tudod akadályozni azzal hogy amikor rágja meglököd csak egy kicsit és nem túl durván csak épp annyira hogy befejezze(ezt igazából neked kell kikísérletezned hogy hogyan,hol kell meglöknöd ahhoz hogy befejezze). Közben mondhatod akár hogy nem szabad,stb.

2012. okt. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 15:44

Nem csak azért van hogy veled lehessen az utcán is. Repülni is simán tudnak benne. Így egy karabiner segítségével ha meghosszabbítod a gyári pórázt jó nagyot repülhetnek a friss levegőn ami nagyon jó nekik és nem csak azért mert élvezik.


http://www.youtube.com/watch?v=qB-8moZNIyk

http://www.youtube.com/watch?v=AKCxkohGzJw

http://www.youtube.com/watch?v=YTLO51g3gDg



Kérdező

Azt remélem tudod hogy 2 hetente vagy gyakrabban rá kell raknod a hámot télen is hogy ne szokjon el tőle. Csak ugye télen nem tudod kivinni.

2012. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!