Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 1 gondom. A papagájommal?

Van 1 gondom. A papagájommal?

Figyelt kérdés
Vásároltam 1 kézzel nevelt nagy sándort. De én tenyészteni szerettem volna és kiraktam a a voilerbe a kissándorok közé mert még nem volt párja, jól be is fogadták nem bántották.1-1.5 hónap mulva azt vettem észre hogy a farktollai kezdenek ugymond 'kopni' (erre hasonlított). És egy pár nap után teljesen elűntek neki. Gondoltam hogy biztosan csak vedlik mert ugye a sándorok is vedlettek de ő nekik nem hiányzott a farktolluk. Vártam hogy hátha visszanől neki de nem nagyon akar növekedni már kb.4 hete olyan 'jákos' fazonja van. Mi okozhatta ezt? Mit tegyek? Most elválasztottam egy külön voilerbe ami 2x2x4 méter.

2012. okt. 29. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Kép van róla?


Kap hetente egyszer vagy kétszer fehérjét? Főtt bab, főtt lencse, főtt tojás, csíráztatott dolgok(magok de akár mungóbab,stb is),kevés nem agyon fűszerezett csirkemell húslevesből, quinoa(főve vagy nyersen),stb


És van állandó kalciumforrása? Csőrkoptató,szépia amit látod is hogy használ vagy úgy van összeállítva az étrendje hogy abból elég kalciumhoz jut vagy a napi gyümölcs,stb adagjába belereszelsz egy kevés szépiát,stb


Mindkettő hiánytünete lehet az hogy elkezdi enni(nem tépni) a tollait.

Nem veri ütemesen a szárnyát az oldalához,dobol a lábujjaival? Ha igen akkor kalciumhiányos(nem feltétlenül csinál ilyeneket ha kalciumhiányos de ha csinálja valószínűleg az).

2012. okt. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az étrendje magokból és gyümölcsökből áll lehet hogy a kalcium az oka . Két naponta kap vagy valamilyen zöldséget vagy gyümölcsöt, de megpróbálom a kalciumos javaslatot.Nem szokta a szárnyát verdesni és a körmével sem kopog ,de szereti ragni a fát de ez szerintem természetes.
2012. okt. 30. 09:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2012. okt. 30. 09:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Még azt megemlíteném hogy a kissándorok és a kecskék is ugyanazt kapták enni és náluk ez nem jelentkezett?? Ez befolyásol valamit?
2012. okt. 30. 10:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocs a sok külön kommentért, de lenne még egy kérdésem. A hús csak csirkemell lehet vagy lehet más csirke hús is?
2012. okt. 30. 10:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek a tünetek nem mindig,nem egyből jelentkeznek. Lehet már eddig is kalciumhiányos volt csak látható tünet nélkül. És az is lehet a többi is kalciumhiányos csak látható tünet nélkül.

Az oxálsav,foszfor(fontos a megfelelő kalcium-foszfor-(magnézium) arány) kiüti a kalciumot. Ha nincs a szervezetében D vitamin kisebb az esély a felszívódására.


Az 1-2 heti 30 percig főtt tojás az alap a költési időszakon kívül(fehérje és kalcium).

Csirkét én nem adok de ha jól tudom csak a csirkemell jó és abból is csak kevés 2 hetente vagy ritkábban.

Egy 3 napos Korvimin kúra is jót tenne neki(kalcium és D vitamin is sok mással együtt).

És naponta-kétnaponta egy kevés reszelt szépia/csőrkoptató a kajájába.

De figyelj rá hogy túlzásba se vidd mert a túladagolásnak is ugyanaz lehet a tünete mint a hiánynak.



"Két naponta kap vagy valamilyen zöldséget vagy gyümölcsöt, de megpróbálom a kalciumos javaslatot."


Ez szerintem túl kevés. Ha csak kétnaponta kapnak és akkor is csak egyféle dolgot akkor honnan jutnak hozzá a fontos dolgokhoz megfelelő mennyiségben? A magokban nincs benn minden. Ahhoz hogy megkapjanak minden fontos vitamint,stb naponta kéne több dolgot kapniuk a magokon kívül a ribizlitől kezdve a mangón,papayán át a málnáig,retekig,sütőtökig mindent változatosan.

2012. okt. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és már ma reggel elkezdtem a tojást adni nekik ég olyan kérdésem lenne hogy milyen zöldséget/gyümölcsöt szabad nekik adni mert hallodtam több félét amitől bajuk lehet.
2012. okt. 31. 10:45
 8/9 A kérdező kommentje:
Én eddig ezeket adtam nekik: sárgarépa,alma,kivi.mandarin,és a szezonális dolgokat.
2012. okt. 31. 10:48
 9/9 A kérdező kommentje:
Addig amig nem nől vissza a tolla, addig érdemes párt venni mellé vagy várjak vele?? (tavasszal lesz 1 éves).
2012. okt. 31. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!