Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két nimfa papagájom 1him...

Andrea300 kérdése:

Van két nimfa papagájom 1him (fél éves) 1 tojó (3-4 hónapos). A him tegnap este össze-vissza rázta a fejét nyitott csőrrel és közben magok repülnek ki belőle. Pedig ugyan azt a magkeveréket adtam nekik mint eddig. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Hányt.

Kapnak madárhomokot azaz 1-2mm nagyságú kavicsokat?(csak a neve homok igazából kavicsok, ne vegyél olyat ami tényleg homok állagú mert az beleragad a begyükbe)


És a gyümölcsöket,zöldségeket,főtt tojást,stb se felejtsd el.

2012. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Zöldségeket nem igen esznek,így vitamin cseppeket adok a vizükbe.Madár homokot az utobbi időbe nem adtam nekik.

Ma reggel is hányt de már nem annyit.Kaptam kétféle gyógyszert a tenyésztőtől,most azzal itatom őket nagyon remélem hogy helyre jön.

2012. nov. 1. 08:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Vitamincseppek helyett inkább Korvimint adj nekik kúraszerűen (sokkal többet ér). Egy késhegynyi por egy kis darab kajára amit biztos megesznek és külön-külön hogy biztos mindkettő egyen belőle megeteted velük. 3 napon keresztül mindennap majd 2 hét szünet majd megint 3 napig és így tovább.

A vitaminok a vízben hamar "eltűnnek". A kalcium még gyorsabban elveszti a hatását vízben. Ezért se jók annyira a vízbe való vitamincseppek,porok.



Kavicsokra szüksége van a zúzógyomruknak a megfelelő emésztéshez. Lehet a kavicshiánytól hányt.

2012. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat. :)Kipróbálom remélem segit.
2012. nov. 1. 19:51
 5/8 anonim válasza:

Szia!


Semmi baj nincs, a papagájod csak udvarol! :)

A félig megemésztett, begyből felöklendezett eleséget könnyű összetéveszteni a hányással, tehát ez nem betegség, csak a jele annak, hogy a papagájod szerelmes. Egyébként azért is gyanakodok erre, mivel csak a hím papagájod hányt, és udvarláskor is csak ők szoktak, a tojók nem. (Egyszer az állatkertben láttam is, ahogy a hím átadta a „hányást” a tojó csőrébe.)


Ha mégis beteg lenne, valószínűleg csak 1 napig tart, az én nimfám is egyszer hányt, de másnapra semmi baja sem volt. Ellenkező esetben hívj fel egy állatorvost, és az egészséges papagájtól lehetőleg különítsd el (nehogy elkapja a betegséget)!


Azért az előző tanácsokat is fogadd meg, biztos, ami biztos alapon! Remélem, hogy tényleg semmi baja nincs. :)


Egy 7 éves nimfa gazdája

2012. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

előző!

ez: össze-vissza rázta a fejét nyitott csőrrel és közben magok repülnek ki belőle hányás

Udvarláskor/etetéskor bólogatnak és közben felöklendezik a magokat. De nem össze-vissza rázzák a fejüket. És pláne nem repkednek ki a csőrükből mindenfelé a magok.

Ez 100%.

Mindkettőt láttam,tapasztaltam már a saját papagájaimon is.

2012. nov. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az enyém valószinüleg hányt,mivel elég rosszul nézett ki és egész nap csak aludt volna.De most már sokkal jobban van hála isten :)Azt mondta a tenyésztő,hogy lehet volt egy rossz mag vagy vmi ami nem tetszett neki és az váltotta ezt ki.Most raktam be nekik madárhomokot.Nagyon köszönöm a tanácsokat.:)
2012. nov. 2. 15:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha tudtok bármiféle jó tanácsot adni a nimfákkal kapcsolatba írjatok nyugodtan.
2012. nov. 2. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!