Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen más fajtával tartható...

Milyen más fajtával tartható együtt?

Figyelt kérdés
Van 2 hullámos papagájunk, mindkettő hím.. hatalmas helyük van, és párom szeretne melléjük 2-3 más fajtát is, még úgy is nagy hülyük lenne... milyenekkel lehet együtt tartani a hullámos papagájt? feltétlenül hímek legyenek a más fajtájú madarak is?
2012. nov. 2. 16:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
pintyeket nyugodtan lehet nálam is együtt vannak :)
2012. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A pintyet én is ajánlom, de nimfát semmiképp sem!!A hullámosok agyonterrorizálnák a nimfákat, őket sosem szabad együtt tartani.Esetleg törpe papagáj, de ilyen fajtát még nem tartottam.Ne legyen nagy termetű, mint pl. a kakadu, vagy amazonok.A rozella is felejtős, az még az embert sem tűri meg.
2012. nov. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! azt énis gondoltam hogy kistermetűvel lehet csak, kakadu ara jákó teljesen más kategória. :D jó hogy mondtad hogy nimfát ne, én azon gondolkoztam hogy azt biztos lehet :$ és mindenképpen csak hímet vegyünk mellé? vagy mivel más fajta, így az sem baj ha nem az?
2012. nov. 3. 09:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet nimfával is tartani, nem gyilkolják egymást halomra. Tenyészetekben, kereskedésben, állatkertekben is működik, illetve nálam is. A kulcs az, hogy legyen elég helyük, legyen tágas a kalitka, és rengeteget legyenek kiengedve. Egy "terrorista" hajlamú hullámos egy pintyet és szét fog szekálni, ha nem csípéssel, mert a pinty fürgébb, akkor nem engedi az etetőhöz. Viszont ez nem általános.
2012. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ó, és törpével semmi más fajtát nem ajánlott együtt tartani, mert ők aztán valóban agresszívek. Egy párba állt törpe még a másik párral szemben is agresszív, ezt le is írják sok helyen a fajtajellemzéseknél.
2012. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem, oké :):)köszi :) de azt még mindig nem tudom hogy csak hímet vehetünk-e melléjük, vagy tojót is :D
2012. nov. 3. 14:23
 7/11 anonim ***** válasza:

PINTTYEL NE tarts együtt papagájt. A pintyeknek árt a papagájok tollpora.


Törpe,rozella,énekes,barát felejtős. Mind agresszív,territoriális.



A legjobb az lenne ha hullámosokat vennél még. Lehetnek hímek is. Ha tojót is akarsz mindenképp úgy vedd őket hogy ne maradjon pár nélküli madár. Tehát pl. veszel még egy hímet és 3 tojót vagy még 2 hímet és 4 tojót.

De ebben az esetben odú és felkészítés nélkül is tojhatnak a kalitka aljába és ha elég elszántak ki is költik. De csinálhatod azt hogy kicseréled a tojásokat műtojásra és hagyod kotlani őket majd amikor megunták kiveszed a műtojásokat.

2012. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
értem, oké :D mostmár nem tudom mivel tartsuk együtt őket, mert mindenki mást mond.. :D:D
2012. nov. 3. 18:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Hullámost a legtöbben nimfával tartanak. Ez tény. Kismillió linket/képet tudnék belinkelni, de csak egyet fogok, a többire rákereshetsz: [link]


Illetve saját példával tudom igazolni azt, hogy az együtt tartásuk kiegyensúlyozott papagájoknál, tágas helyen problémamentes. Ezen kívül ismerek nem egy, komolyabban is papagájokkal foglalkozó embert, aki így tartja őket.


Amit szintén tudok, és ha beírod google-be, hogy törpepapagáj, akkor az első link, ami beugrik, az ez: [link]


"..gyakran agresszívek, és ez sajnos a kiszemelt egyed agyonveréséhez, maradandó csonkításához vezet. Ritkán még a különböző nemű madarak között is előfordul verekedés, főként az összekerülés időszakában."


A rozellák szintén összeférhetetlenek más fajokkal.


Kecskepapagájokat is gyakran tesznek össze más papagájokkal, erre is találtam neten infót: "Eddigi tapasztalatok alapján a kecskepapagájt együtt lehet tartani a hullámosokkal, nimfákkal, princes of wales papagájokkal, bourkepapagájokkal, fűpapagájokkal, ugráló, ill. énekespapagájokkal egy kellően nagy volierben!"


Kihangsúlyozva a volier szó, tehát nem nagy kalitka: röpde. De ez ugyanúgy vonatkozik bármilyen más párosításra, mert mégis csak két papagájfajtát szeretnél, óriási hely kell hozzá.


Katalinpapagáj: szintén tartható, de inkább böngészd át ezt az oldalt: [link]


Itt leírják, hogy ki-mivel-merre-hány méter.

2012. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: nagyon szépen köszönöm! :)
2012. nov. 3. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!