Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom rózsás fejű...

Nniki175 kérdése:

Hogyan tudom rózsás fejű törpepapagájom kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Azt már megtanulták,hogy ha kirepülték magukat visszamennek a volierükbe? Egy párom van... Hogy tudom őket az oduba szoktatni? Mert sajnos nem mennek bele,vagyis egyikőjük bemegy de 1-2 perc után ki is jön,a másik be se megy...

2012. nov. 3. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A költés nem csak odúból áll. Fel kell készítened őket a költésre, megfelelő odú kell nekik, megfelelő dolog az odúba.
2012. nov. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kérlek ha tudsz adj ezzel kapcsolatosan bővebb infót,tanácsot. Köszi
2012. nov. 4. 11:00
 3/5 anonim ***** válasza:

A törpékhez nem értek annyira de biztos hogy tenyészérettek már(a tenyészérettség nem ugyanaz mint az ivarérettség, a tenyészérettség az ivarérettség után történik valamikor)? Ha tenyészéretté válás előtt kezdenek el költeni mindkettő nagyon legyengül,problémák lehetnek vagy akár bele is halhatnak mert nem áll készen a szervezetük a párzásra,költésre,fiókanevelésre(a hímnek is nehéz,fárasztó munkája van). Azt sajnos nem tudom hogy a törpék mennyi idősen válnak tenyészéretté.

Az odú felrakása előtt fel kell készítened őket a tojásrakásra: Az odú felrakása előtt egy hónappal fokozatosan emelni kell a lágy eleség adagot hetente. Úgy hogy negyedik héten már heti 4-5 alkalommal kapjanak lágy eleséget mindig annyit amennyit kb 30-60perc alatt megesznek. Lágy eleség általában keményre főtt tyúktojásból és reszelt vagy késsel vágott sárgarépából áll. Miután eltelik a 4 hét mehet fel nekik az odú majd addig kapják a lágy eleséget még meg nem jelenik az első tojás. Az első tojás után csak magot és vizet kapjanak addig még ki nem kel az első fióka. Kikelés után naponta kapjanak lágy eleséget igény szerint.

FONTOS hogy adj nekik főtt tojást 1-2 hetente a párzási,költési,fiókanevelési időszakon kívül is.

Miután önállóak a fiókák nemek szerint külön kell tenned őket a szülőktől mert egymással és a szüleikkel is párba állnak,állhatnak amiből beltenyésztés lesz tehát kerülni kell.

Az odú nagyjából 17x17x25cm legyen. Az odúba 2-3cm vastagon fűrészport,faforgácsot tegyél. Fontos hogy az odú belseje ne legyen csúszós mert ha csúszik a fiókáknak szétcsúszik rajta a lába(a faforgácsot,fűrészport gyakran kihordja,elkotorja a tojó) és szétcsúszott lábakkal fejlődnek tovább így életképtelenek lesznek. Jó ha olyan odút választasz amin van egy kis ülőrúd a bebúvónyílás alatt és még az odúban is fojtatódik pár centit(megkönnyíti a ki-be járást).

2012. nov. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most jutott eszembe hogy ez a fűrészporos,forgácsos dolog nem biztos hogy törpéknek is jó/kell. Olyasmi ugrott be hirtelen hogy nekik friss fűzfagallyakat kell a kalitka aljába tenni és majd ők behordják az odúba azért is mert magas páratartalom kell nekik az odúba és a fűzfagallyaktól magas lesz. De nem tudom/biztos.

A biztonság kedvéért kérdezd meg vagy olvasd át az idre törpepapagájos fórumait.

[link]

2012. nov. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia !

Köszönöm szépen a jó tanácsokat.

2012. nov. 5. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!