Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen időszakokban tojnak a...

Icsiro kérdése:

Milyen időszakokban tojnak a gyöngytyúkok? Tojnak télen?

Figyelt kérdés

Tágas ketrecben tartom a gyöngyöseimet. Papa, mama és 6 gyerek, akik már 3 hónaposak és majdnem akkorák, mint a szülők. A mama áprilistól tojt, kb 50-60 tojást, amit megettünk, illetve 13 db-ot alá tettem, amikor megkotlott egy bokor alatt. (Ekkor még szabadon éltek a kertemben.)

Sajnos muszáj volt ketrecbe zárni őket, mert bebarangolták a kicsikkel a szomszéd kerteket is, ennek lett következménye, hogy csak 6 csibe maradt a 13-ból.

Az a kérdésem, hogy ezek a madarak fognak-e úgy tojni, mint a rendes tyúkok - tehát szinte állandóan.



2012. nov. 6. 11:49
 1/3 Iwry válasza:

Télen a nappal rövidülése miatt a tyúkok is jóval kevesebbet tojnak (napfény hat a hormonrendszerre). Próbáltál fényprogramot? Egy sima 20 wattos hagyományos izzó is elég lehet hozzá. Ha mindenképpen tojást szeretnél télen próbáld ki: hosszabbítd meg neki a nappalt sötétedéstől egy izzó beiktatásával, úgy mintha nyár lenne (13-14 óra napfény). Persze csak fokozatosan növelve, mondjuk hetente plusz 1 órával többet kap.

Tyúkoknál bejön, de csak hagyományos izzóval (energiatakarékos nem olyan jó sajnos)

2012. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy végre valaki válaszolt. Sajnos ez a világítós móka eléggé drága lenne, mert a ketrec gyakorlatilag szabadban van, és hiába tettem bele kis házikót (dobozt), finom szénával feltöltve, nem mennek bele a gyöngyösök, éjszaka is a berakott állványokon alszanak. Ezek olyan lököttek, hogy ilyen nincs is.

A tojáshoz ezek szerint ki kell várnom a tavaszt. Legfőbb hasznuk az, hogy gyönyörködni lehet bennük.

Tervezem normál tyúkok beszerzését, azoknál biztos bejön a világítós megoldás.

2012. nov. 19. 20:59
 3/3 anonim válasza:
Nálunk tojnak télen is! Szerintem kb. tojnak évente 120-at is. Sőt megnéztem egy oldalon ahol 200 db-ot is említett. Ha kell átlinkelhetem?. :) Am nálunk (tudom,szóismétlés) télen is tojnak lámpa nélkül. Ha szeretnél még vmit kérdezni, szivesen válaszolok. :)D
2013. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!