Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért alszanak így a hullámosaim?

Miért alszanak így a hullámosaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 napja vettem egy pár hullámos papagájt. Els három napban, úgy "aludtak", hogy a kaltika legfelső sarkába összehúzockodtak és a rácsakon kapaszkodva aludtak. Ma már a rúdon alszanak, de csak állnak rajta, nem úgy mint a könyvekben, hogy egyik láb felhúzva fej hátra hajtva.


Onnan veszem, hogy "alszanak", hogy alapjáraton fénlek ha elmegyek mellettük, és ha közelebb teszem a kezem a kalithoz repkednek. Ilyenkor meg meg is tudom őket simizni. Fejük mozog néha amerre megyek, de odatudok menni, és megvakargatni őket, és semmit nem reagálnak rá.


Ez csak azért van, mert új a hely nekik és ilyenkor éberebben "alszanak"


2012. nov. 6. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Az én madaraim is így alszanak. Nekem már 7 éves az egyik, és ritkán alszik egy lábon. És semmi baja nincs, egészséges, jól tartom őket. Tudom a kérdésedben ez nem szerepel, de arra ügyelj, hogy legyen nekik madárhomok a ketrec aljában, hogy összezúzzák a kaját vele a begyükben. Nem akarok okoskodni, de sokan ezt elfelejtik, és a madár elpusztul egy idő után, ha ez hiányzik. Ha te ezt tudtad, akkor ne haragudj, csak gondoltam leírom, hátha..
2012. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Már normálisan alszanak :D És van homokjuk is igen :)

2012. nov. 13. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
off: és lehet hogy most ezért lepontoz/ol/nak, de óó szegények:(((( egész életüket egy kalitkában töltik?és rettegnek az emberektől?:S jó tudom hogy a papagájok ilyenek, meg hogy nagyon sokan tartják őket és bocsi , hogy pont ide neked írok. de amúgy miért jó papagájt tartani? dísznek vannak?
2012. nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

mert tetszenek. Igen díszállatok szerintem. És megfelelően tartva nem egy kis kalitkában élik le az életüket.


Nem félnek egész életükben az embertől. Intelligensek. Olyan mintha kutyát tartanál, annak se mondod hogy eriggy az erdőbe, mert tudod, hogy nem éli túl. A fogságban született/tartott papagájok nagy része nem élné túl ha szabadon engednék.


És akinek van rá lehetősége, az nagy helyen tartja őket, had tudjanak repkedni, ne csak egyhelyen ülni. Nekem van rá lehetőségem, így nincsenek is ellustulva.


És ne felejtsük el, ezek a madarak amik manapság embereknél vannak, ezek fogságban született madárkák, vagyis nem szakítottuk ki őket a természetből, hanem ide születtek. Nagy különbség!


Befogott állatok tartását én is ellenzem, de ezek a madarak nem tudják mi az hogy hatalmas természet.

2012. nov. 23. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

11-07 11:24

Azt kihagytad hogy a madárhomok ne homokot tartalmazzon hanem 1-2mm nagyságú kavicsokat(csak egy félrefordítás miatt lett a neve madárhomok de igazából kavicsokra van szükségük nem homokra). Az ennél apróbb kavicsok/szemcsék beleragadhatnak a begyükbe és problémákat okozhatnak. + az ilyen apró kavics nem marad a gyomrukban zúzni a kaját hanem ugyanúgy távozik mint a kaja.


11-23 17:51, kérdező

Nem a madarak nem díszállatok. A halak a díszállatok. A papagájokkal naponta órákat kell foglalkozni és sok teendő van velük(/értük/nekik/miattuk). Nem csak vannak és nézni,etetni,itatni,takarítani kell őket mint a halakat. Igaz sokan ezt hiszik de ez attól még nem így van.


A kezdeti időszakban normális hogy nem mernek előttetek rendesen aludni. Idővel nem csak este hanem napközben is,bármikor el mernek majd aludni mellettetek KIVÉVE ha továbbra is ijesztgeted őket azzal hogy direkt olyat csinálsz amitől félnek.

A szelídítés,bizalom elnyerés egyik fő szabálya az hogy ne csinálj olyat amitől félnek,próbáld az ilyen és az olyan helyzeteket amikor csípniük kell messziről elkerülni. Ez mind negatív dolog és a sok negatívot csak rengeteg pozitívval lehet helyrehozni + a sok negatív stresszessé teszi a madarat ami a madárnak,szervezetének egyáltalán nem jó ezáltal kevesebb ideig él, könnyebben megbetegszik, folyton feszült,ingerült amitől kikészül,stb.

2012. dec. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Annak üzenném, aki szerint nincs értelme a papagáj tartásnak. Nekem 3 hullámosom van. Aki igazán tisztességesen tartja a madarait, az gondoskodik a reptetésükről. Az én madaraim egész nap szabadon vannak, este mennek csak be a kaltiba aludni. Lehet őket tanítani, akár trükkre akár beszédre. Aki lelkiismeretes papagájtartó az nem csak eteti-itatja, és takarítja a ketrecet...Te úgy pislogsz itt, hogy fogalmad sincs a madártartásról, csak annyit látsz, hogy ketrecben vannak. A halak meg akváriumban, a hörcsögök terráriumban, a kutyák meg a kerítés mögött....És igen, a kutya sétálhat. De meg merem kockáztatni, hogy az én madaraim sokkal szabadabbak némelyik kutyánál. És akkor a láncon tartott kutyának mi értelme van? A hőzöngésednek semmi értelme..Ha nem értesz valamit, olvass utána.
2012. dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!