Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy tyúkot meglehetne szelídít...

Egy tyúkot meglehetne szelídíteni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak ha kiskorától neveled akkor lehet látni hogy melyik szelid természetű és avval foglalkozva fantasztikus dolgokat csinál a pipi.Nálam volt bújós, beszélgetős,puszilós. Előfordul idősebb pipinél is hogy szelid azt ki kell figyelni.De úgy nemigen megy hogy te nézel ki egyet és elhatározod.A pipinek kell hajlamosnak lenni a szelídségre.
2012. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen,a szomszédban van egy kicsinek én neveztem el Lacikának,de kiderült hogy tyúk,de nem kereszteltük át. Őt mindig ölbe vettük,etettük,beszéltünk neki és a nevén szolitottuk. Mára már ha szolsz hogy Lacika gyere! Ő jön,ha ki van engedve felugrik az öledbe és mindenhová követ. Kedvence a paprikás chips :D Nagyon vagány olyan lett mint egy kutya. Szoval ha türelmes és kitartó vagy állandó odafigyeléssel sikerülhet! Sok sikert!
2012. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem nincs annyira szükségem szelíd tyúkra, inkább megeszem.:D Lenne egy másik kérdésem is a szelíd csirkékkel kapcsolatban. Meg lehetne tanítani repülni őket? Úgy mint egy rendes madár. Esetleg csak több generáción keresztül?
2012. nov. 11. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem! Ezeknek már az evező tollai elvannak csonkítva, repülni tudna pl átt a kerítésen vagy valamire fel, nekem mindig felrepültek a kerítésre vagy a fára! De úgy hogy 1 km-errel arrébb szálnak le, arra képtelenek. A Néma kacsát tudod megtanítani! De főleg a tojót! Itt van egy tó kb 2 km-erre, reggelente szoktak oda repülni és bele a halásztóba! Fürödtek, 1-2 órát maradtak amíg megszáradtak a víz tetején, és ha már ki szórakozták magukat szépen felszáltak és jöttek haza! érdekes egy állatok az biztos. Leszálni nem száltak le ezen kívül soha! Mert amikor megjöttek a fél tetőre száltak le! Ha valahova leszáltak volna akkor sáros lett volna a lábuk. Tehát, a néma kacsát tudod megtanítani. a tojót, a gácsert azt nem! A gácserek nekem várták haza a tojókat mert nem tudtak felrepülni, túl nehezek voltak.:)
2012. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szelídíteni lehet őket. Én ugyan nem foglalkozom szelídítéssel, étkezési célra tartom őket, de engem már megismernek egész hamar. Ha meglátnak odajönnek, várják az ennivalót. Ha olyan, akkor meg is lehet fogni őket, nem mennek el. A kacsa is szelídíthető. A japán tyúkok kakasok tudnak jobban röppenni azok a magas fákra is felmennek. Repülni nem tudnak, csak röppenni. A tyúk, csirke is könnyen felreppen. Jártam már úgy hogy valami miatt nem vágtam le a szárnytollukat némelyiknek, azok bizony átmentek a szomszédba is, felmentek mindenüve.
2012. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minél kisebb egy tyúk, annál jobban tud repülni. Mert például a törpe fríz tyúk nem röppen, hanem tényleg repül! Egyhuzamban képes 30 métert is repülni! Amúgy meg lehet szelidíteni valóban a tyúkokat, sőt a kakasokat is. Igaz, akkor a legkönnyebb, ha csibe koruktól foglalkozol velük, akkor tényleg lehet őket simogatni, felvenni. De van 1-2 amelyik természetétől fogva még ekkor is vad marad, hiába csinálsz vele akármit.
2013. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!