Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 3 hónapja vettem egy fiatal...

3 hónapja vettem egy fiatal papagájt, de pár napja rohamosan hullik a tolla. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

3 hónapja vettem egy fiatal papagájt. Azóta minden rendben volt vele, utána olvastam hogy mit kell neki adni, főtt tojást, vitamin cseppeket a vízbe, és tollváltásnál a kajába kiegészítő vitaminokat. Viszont pár napja rohamosan elkezdett hullani a tolla, 1 nap alatt a kalitka és környéke 20-30 kis tollal volt körülvéve, plusz kihullott a leghosszabb (farktolla) meg egy pár kisebb is a szárnyából. Azt szeretném megtudni hogy ez normális? Vagy ha nem akkor mi lehet a baja, hogy tudok segíteni rajta?

Másik probléma, hogy most amikor jobban belemerültem a papagáj témába azt olvastam hogy még véletlenül se rakjunk neki a kalitkába csengőt, vagy tükröt... Nála mindkettő van bent, ebből baja lehet neki? Mit csináljak, vegyem el tőle azonnal? Akkor nem fog nagyon unatkozni? Hetente 4-5 alkalommal röptetem is... Előre is köszönöm a választ/válaszokat.


2012. nov. 12. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy csak vedlése van. A tükröt, csengőt viszont vedd ki minél gyorsabban. Ha esetleg van képed róla, akkor tedd fel az IDRE fórumba a "távgyógyítás" topikba. Biztos lesz aki tud válaszolni.
2012. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. A tükröt és a csengőt is kivettem tőle, de menekülni akart, egyfolytában a sarokban lógott fejjel lefelé, kereste a kiutat, vagy a kalitka ajtaja előtt járkált. Nem fog nagyon unatkozni, vagy nem lesz magányos ha most "elveszem tőle a párját" (a tükörre gondolok...)?
2012. nov. 13. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:

A tükör és csengő helyett tegyél neki más játékokat.

A legjobbak az ételcsapda-játékok, vagyis olyan valami, amiben el van rejtve a kedvenc kajája és neki kell onnan előkaparnia. Órákra megfelelő elfoglaltságot jelent neki az ilyesmi.

2012. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem. Meg fogom próbálni mindenképpen, csak attól félek, hogy ha elveszem a tükröt, azt fogja gondolni hogy elvették mellőle a párját...

Esetleg próbáljak meg venni neki "igazi" párt? Fiú papagájról van szó...

2012. nov. 13. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:

A létező legjobb megoldás, ha igazi párt kap. Még az sem feltétlenül szükséges, hogy hímhez tojót, a lényeg mindenképpen a fajta-társ jelenléte.

Ez általában a legtöbb viselkedési problémát szinte azonnal megoldja.

2012. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azt olvastam hogy körülményes megfelelő párt rakni mellé, mivel minden papagáj máshogy reagál az új társra... Van hogy nem fogadja el, esetleg bántja is...
2012. nov. 15. 13:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen madarad van? Én hullámosokkal és nimfákkal foglalkozom, de még sosem fordult elő, hogy ne fogadták volna el egymást vagy agresszivitás lett volna az egyik madár részéről.

Persze arra mindig ügyeltem, hogy ne legyen közöttük nagy korkülönbség. Fiatalon egyébként is nagyon könnyen igazodnak az új körülményekhez.

És ha elsőre mégis piszkálnák egymást, külön kalitkába kell őket tenni, de úgy, hogy lássák-hallják egymást. 1-2 hét alatt szépen megszokják egymást és össze lehet őket engedni. De nekem ilyesmire sosem volt szükségem.

2012. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hullámos papagáj. Szeretnék neki párt, csak attól félek hogy akkor kevésbé lesz kezes. Elvadul esetleg...
2012. nov. 15. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ezt a tévhitet nagyon sok helyen lehet olvasni, hogy ha párt kap a papagáj, akkor "elvadul".

Nem akarok durván fogalmazni, de az a véleményem, hogy ilyet csak az állít, aki kudarcot vallott a saját madarával.


A szelídség mit is jelent "madár nyelven"? Semmi mást, mint hogy a madár 100 % megbízik benned. Ilyen szempontból a papagáj a saját fajtársa felé is úgymond "szelíd".

Ez a bizalom elnyerhető, megvannak a módszerei. Ha pedig elnyerted és továbbra is következetesen gondozod a madarad, akkor nincs olyan, hogy "elvadul". Ha nem adsz okot a bizalom elvesztésére, akkor nem fog elvadulni. Attól, hogy kap egy párt, csak boldogabb lesz, de feléd nézve nem fog másként érezni. Legfeljebb - és ez érthető - több időt tölt a párjával, hisz egymást tollásszák majd, együtt bohóckodnak, stb.


És mindez nem csak üres beszéd, én egy fiatal korától kezdve szelídített nimfámhoz később vettem egy párt, aki viszont olyan vad volt, mintha sosem látott volna még embert (szvsz nem tartották túl jól). Az új jövevény az én szelíd madaramon semmit sem változtatott, legfeljebb beosztotta az idejét köztem és a párja között. Merthogy kiköltöttek 2 fészekaljat....

És láss csodát, nem a szelíd vadult el, hanem a "vad" kezdett szelídülni. Mert látta a szelíd madaramon, hogy semmi baj nem éri, ha ráül a vállamra. Sőt, még kap is valami finomságot érte.


Hát így megy ez... :)

2012. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem megpróbálkozunk egy párral :)

Köszönöm a segítséget.

2012. nov. 16. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!