Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyibe kerül egy hullámos...

Mennyibe kerül egy hullámos papagáj tartása?

Figyelt kérdés

Mindenképpen tenyésztőnél vásárolnám, egyenlőre csak egy hímet, de körülbelül mennyibe kerül a tartása? Gondolok itt a kalitka árára, az eledel árára, orvosi költségekre. Akinek van tapasztalata, segít nekem?

Valóban olyan kedves és viszonylag könnyebben tanítható, játékos kis madárról van szó? Szeretnék egy kedves barátot, akit jó sok türelemmel lehetne jó barátommá tenni?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. nov. 16. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

8-9-10-11-12-13-14 ezer a kalitka. Rajtad múlik milyet veszel. 1500-2000 forint ilyenkor egy huli. Pár száz forint neki a magkeverék. Plusz a gyümölcsök zöldségekből adhatsz neki(azt meg úgy is megveszed magadnak). Úgy kb. ennyi. Orvosi költség akkor van ha megbetegszik( :O ).


Ezenkívül spórolhatsz a játékokon, ha magad csinálsz neki, nem pedig a boltban veszel több ezer forintokért.


Venned kell madárhomokot is még. 5-6 kg, 500-600 forint körül lehet.


Játékos, egyedül könnyen szelídíthető ha sokat törődsz vele. (Egyedül sokat kell vele törődnöd!!!)


Én ajánlok mellé egy társat, 2-3 hét után. Addigra a hím megszelídül. Valamint társaslények, nem szeretnek annyira egyedül :))


Hangosan csipognak ha nem találják egymást, vagy ha felfedező útra indulnak, a házaban/szobában/röpdében.

2012. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kifejtett választ, sokat segítettél! :) Köszönöm!
2012. nov. 17. 09:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van időd akkor tarthatod egyedül de akkor naponta ülj le vele és foglalkoz! Én először csak egy hímet vettem nagyon aranyos volt. Gyorsan szelíd lett és imádja ha vele vagyok mindig a fejemre szál és elkezd puszilgatni. Én nem hittem volna hogy ennyire fogom szeretni ezért 1-2 hónap múlva mikor elkezdődött a suli vettem neki egy társat jól vannak és remélem lesz nekik fióka. Ennyit az én hullámosaimról. :D



-Kalitka: 5-6 ezertől felfelé

-Magok: 300-400 száz forint körül

-Lágy eleség: 1 tojás 30 percig főzve 45 ft

-Ülőrúd: almafa ág is jó és tornázik legalább a lába

-Papagáj homok: 250 ft-ért vettem

-Vizes edény: 100-200 ft

-Magos edény: 400 ft


plusz dolgok:


-Hinta: én vettem kb 200-300 száz ft de csinálhatsz is

-Odú: 750 ft

-Mindenféle játék amit csinálhatsz is

-Fürtös köles: 170 ft


én a tükröt csengőt nem ajánlom se a műpapagájt


tükör/műpapagáj : vissza öklendezi neki a magot mintha a társa lenne de mivel a tükör/műpapagáj nem veszi el ezért kénytelen vissza nyelni amitől megbetegszik


csengő: Mentális zavart okoz


Egybevéve plusz dolgok nélkül kb 6-7 ezer + a papagáj. :D


remélem tudtam segíteni :)

2012. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint ha még nem volt de ha mondjuk van akkor csak kaja víz meg valami fürtös köles kell de az se muszáj ja meg lágyeleség :P
2012. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked is a részletes választ, valószínűleg hétvégén már papagájtulajdonos leszek! :D
2012. nov. 18. 13:15
 6/6 Reguska55 válasza:

hát maga a papagáj 1500 körül van

a kajája kb 500 ft a tálja (innis és ennis) az már 500 forint. a fogkotató 200 ft kellmég neki a ketret ami 10000-

15000 ft ja meg a köröm vágó olló 500 ft a papagáj toll ápoló sambon 1000 forint és az ágak is vagy 500 ft meg a

álló rudak is 500 ft amire rá tudnak állni meg ott a kajája amimegincsak 1000 ft hát kb az összeg: 21200 ft ( gyüjtögess

2013. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!