Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam magamhoz a...

Hogyan szoktassam magamhoz a papagájaimat?

Figyelt kérdés

2 papagájom van,az egyik nem fél annyira ,viszont a másik egyszer má meg is csípett. Mit csináljak,hogy a kezemen üljenek? És ne féljenek tőlem?

Ezenkívűl semmilyen ételt nem foadnak el a magokon kívűl. Próbáltam már reszelve adni dolgokat,belógatva,drabolva,de semmi.



2012. nov. 20. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikor vetted vagy kaptad?


Gondolom nem rég. Úgy hogy ne lepődj meg ha a megszokott magokon kívül nem esznek semmit. :) Majd idővel minden.. de szerintem 1-2 napot várj amíg megszokják a helyüket. Jah és ne lepődj meg ha megcsípnek. :D Engem is csíptek meg nem annyira fájdalmas ha jó indulatú a madár feléd.. :$


Először hagyd hagy szokják az új helyüket.Aztán ha pár napot vártál próbáld meg mondjuk egy hosszú fürtös kölest odanyújtani hátha megkóstolják.Ha nem és elhúzzák a fejüket akkor ne erőltesd majd máskor. De ha az egyik rá kap akkor a másikat is fogja érdekelni úgyhogy ha rákap a szelídebbik akkor könnyű dolgod lesz. Utána kezd el simizni őket. Én először csak a háta alját simiztem aztán egyre feljebb míg végül a fejéhez értem.És ha nem tetszik neki akkor ezt se erőltesd ezt is majd később próbáld meg mondjuk fél óra múlva. Ezekkel a módszerekkel nem annyira fognak félni a kéztől. És ha már ezek mennek akkor kezd el etetni a tenyeredből és ha ez is akkor próbáld ráültetni az ujjadra őket. Aztán ha akarod ki is engedheted őket a szobádba. És majd ezek egyre jobban és jobban fognak menni és hozzád fog szokni.

2012. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem ,ihazából már régóta nálunk vannak! 1 éve vettük. Csak hogy eddig etettem ,itattam és sokáig néztem őket a ketrecükben ,hogy olyan nagyon aranyosak!Most már szeretném őket kézhez szoktatni. Néha ki szotam engedni őket a fürdőbe :) A kezemből az egyik eszik,de azt is nagyon félősen! :(
2012. nov. 21. 13:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy hullámos papagájok!!!!!!!! :D
2012. nov. 21. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!