Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hím vagy tojó ez a nimfa?...

Görögbagyoly kérdése:

Hím vagy tojó ez a nimfa? Korát meg lehet képről állapítani?

Figyelt kérdés

2 hónapja vettem ezt a nimfa papagájt, már eszik a kezemből de még elég félénk, úgy tudom hogy a hímek könnyebben hozzászoknak az emberhez ;egy hete kezdtem szoktatni; viszont pároztatni szeretném, ezért érdekelne a neme, és hogy ha valaki látja kb mennyi idős lehet, mert így tudom mikor lesz ivarérett. még elég picike a teste, nemtudom hogy nőni fog e az is érdekelne. itt egy kép róla:)

[link]



2012. nov. 22. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:

szia, nekem hullámos papagájom volt, és náluk úgy volt, hogyha a csőr fölötti bőr kék, akkor hím, ha rózsaszín, akkor nőstény.

Eztmég anno az állatkereskedő mondta, nem tudom, hogy mennyire igaz, meg hogy igaz-e a nimfára, de én így kaptam őket párba.

2012. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát nekme is így mondták, hogy a hullámosoknál más színű,de ha jól tudom a nimfáknak a tollukkal van valami. Szerintem hím, de kellene a megerősítés:) és szerintetek betöltötte már az 1 évet? olyan pici, remélem nőni fog még.
2012. nov. 22. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg hím, de amíg a farktollai nem véglegesek addig nem lehet csak így képről megmondani( szerintem ). Annyira meg nem értek hozzá, hogy azt mondjam ezek már végleges farktollak :)


A végleges farktollai 1 éves kora körül nőnek ki.

2012. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy szép vadas hímed van...:)
2012. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. nov. 25. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:
A csőre szürke (míg a fiataloknak rózsaszín) ezért ő tuti 1 év fölötti, de a pontos korát nem tudom megmondani. Hím.
2012. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!