Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha találok egy galambot az...

Ha találok egy galambot az utcán, aki nem tud repülni és hazaviszem, akkor elkaphatok tőle valamit?

Figyelt kérdés
Honnan tudhatom, hogy beteg-e vagy nem? Mert ha csak a szárnyával van vmi, akkor végül is hazavihetem, hogy jobban legyen, olyan nehéz lenne otthagyni...

2012. nov. 24. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát megér ha igazi állatbarát vagy. Persze gumikesztyűvel fogd meg a biztonság kedvéért. Mondjuk ha gyanúsan csak egy helyben van, akkor az valószínűleg beteg, de ha mozog és úgy nem repül el akkor csak a szárnya sérült, de akkor be fogni se nagyon lehet.


Egyszer én is találtam egy ilyen galambot a járda mellett és még az emberek miatt se ment arrébb. Gondolkodtam, hogy hazavigyem-e, de végül nem tettem. Másnapra megbántam, mert már csak a maradványa maradt ott... (állat széttépte)

2012. nov. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tiszta a galamb nem nedvedzik az orra a szeme tiszta a tolla szép akkor nem valószínű hogy beteg.Én egyszer tél elején találtam egy törött szárnyú galambot hazavittem és a kamrában áttelelt. kell neki búzát, kölest adni és apró gömbölyű kavicsot, vízet természetesen.
2012. nov. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
A városi galambok olyanok mint a patkányok. Nem tanácsolnám hogy vidd haza, bármit elkaphatsz tőle.
2012. nov. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer találtam egy galambot, aki nagyon rosszul volt, mert keresztüllőtték, és a hátán kijött a golyó, de sikerült meggyógyítani, és hosszú ideig visszajárt a madáretetőbe. Ott lakott, és azt is engedte, hogy megfogjam. Aztán a macska kiszúrta, és felmászott a madáretetőbe. Négy oldalon nyitott volt az etető így kitalálta, hogy oda pont be tud feküdni, és onnantól oda járt aludni. A galamb kiszorult az etetőből ezért mindig a tetejére szállt le. Ott nehéz volt neki enni adni, mert háromszög tető volt. Egy darabig így elvoltunk ennek ellenére, aztán a cica a sok ficergésével egy pár hét alatt egyszerűen romba döntötte a madáretetőt. Ezután a galamb már nem tudott hova hazajönni, ezért elment. Szomorú történet, mert szerettem a galambomat :( Én a helyedben hazavinném, hátha neked is lesz ilyen aranyos galambod, mint nekem. Én eddig ezen a télen két kis sünit és egy kiscicát fogadtam be a saját cicám mellé. Bár most jelen pillanatban a sünik az állatkertben vannak, a cica meg valahol csavarog. Ezért csak a saját cicám dorombolgat a fotelben
2012. nov. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Fogd be nyugodtan
2012. nov. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Fogadd be nyugodtan, de az ürülékével vigyázz, mert azzal TBC-t hordozhat.
2012. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Ez a kérdés onnan jutott eszembe, hogy múlt télen találtam egy galambot a sulinál, de végül ottmaradt és adtak neki enni, meg vizet, nem is fázott, úgyhogy remélem túlélte. Viszont ha megint ilyesmire kerülne a sor, hazahoznám :) Egyébként annyira cuki volt, tényleg bízom benne, hogy azóta ismét a régi életét éli.

2012. nov. 25. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!