Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem eszik a lágy elesége...

Miért nem eszik a lágy eleséget a hullámosaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem üzletben Orlux Gold Patee lágyeleséget hullámos papagáj páromnak. De nem eszik meg. Már lassan 1 hónapja kapják minden nap, de csak félredúrják, kiszemetelik.


Tálból etetem őket, és a magkeverék tetejére szoktam rakni ebből a lágyeleségből.


Lehet a reszelt tojást hamarabb megennék?


Valamint mennyi idő után költenek, ha lágy eleséggel etetem őket? Szóval mikor elkezdem etetni őket lágykajával, utána mennyi idő mire jön az első tojás?


Valamint odu is már 1 hónapja fent van kb, de még be sem tették a lábukat.


2012. nov. 29. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is a lágyeleséget a gyümölcsre szórd amit adsz nekik (pl alma, körte, stb), mert akkor kénytelenek lesznek enni belőle. Ugye kapnak gyümölcsöt is? A magok közül sajnos ki tudják válogatni. Ha továbbra sem eszik, akkor esetleg próbáld meg egy másik típusú légyeleséggel. A gyári sokkal jobb mint amit házilag tudsz készíteni, csak mind más "ízesítésű". Van gyümölcsös, mézes, stb.


A kérdés másik részére reagálva... Mekkora helyen vannak a madaraid? Ivarérettek vagy tenyészérettek? Biztos, hogy egy pár madár (és nem csak két darab azonos nemű madár)? Ráadásul a hullámosok sokszor nem költenek ha "csak" ketten vannak, határozottan jó hatással van rájuk ugyanis a többi madár látványa, közelsége. Szóval ha két párod lenne, akkor nagyobb eséllyel kezdenek el költeni, de amúgy nem lehetetlen, hogy egy párral is menni fog.


Ha valóban egy pár, akkor lehet később majd "meggondolják" magukat. A lágyeleséget nyugodtan próbálgasd adni nekik (hogy rájöjjenek az ehető, illetve hogy kiderüljön melyiket szeretik). De amíg nem elég értettek a madaraid, addig felesleges erőltetni ezt az egészet.


Addig is ajánlom, hogy keresgélj a neten, olvasgass erről szóló oldalakat és főleg keresd meg a megfelelő szakfórumokat ahol ezekről írnak és ahol kérdezhetsz a tenyésztőktől.

2012. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ivarérettek igen. Egy pár. Legalábbis a hím eteti a tojót.


80 centi hosszú, 40 centi mély, és 50 centi magas helyen vannak.


Megpróbálom akkor gyümölcsre rakni. Köszi.

2012. nov. 29. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!