Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídíthetném meg?

Hogyan szelídíthetném meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! a hullámos papagájom kb. 1 és fél éve megvan, de még mindig csípi a kezemet, nem száll rá az ujjamra, és amint odateszem a kalitkához a kezemet, csipog, és nyúl a kezem felé, hogy megcsípje. Valami ötlet esetleg, hogy hogyan férkőzhetnék a bizalmába?

2012. dec. 2. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem egy kategorizálható dolog hogy "egy papagáj megszelídíése" :) Egyénenként eltérő génekkel viselkedésformával rendelkeznek ahogyan a többi állat is mint pl az ember :) Vannak szelídebbek meg vannak agresszivabb papagájok.. De ha nem cseszteted sokat, nem zajongsz neki/körülötte jóval nyugodtabb lesz.. De egy papagáj nem arra van hogy az ember fogdossa...
2012. dec. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem fogdosni szeretném, de az azért szerintem nem normális, hogy csipked össze vissza mindenkit, nem? Egyébként meg 1/5 év után már eléggé szelídek szoktak lenni a papagájok...
2012. dec. 2. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze.. Valamilyen szinten megbékélnek az emberek közelében.. :) Mint ahogy pl a kutyák is.. De ne felejtsd el hogy a papagáj is gyárilag egy vadon élő állat ami sokat szelídülhet az emberek társaságában de...amit géneket magávalhoz.. azokon még te sem változtathatsz ha másfél év alatt nem sikerült... :(
2012. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én amikor megérkezett, utána már pár nappal szelídíteni kezdtem a papagájom, mondjuk neki a természete nagyon kedves és barátságos.

Szerintem lehet azért csíp, mert behatolsz az ő biztonságos területére. Ha pl. szereti a fürtös kölest, én megpróbálnám kézből etetni, hátha megszokja a kezed és utána már nem csíp meg. Beszélj hozzá sokat és foglalkozz vele. Hátha segít valamit.

2012. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
engedd szabadjára! az állatok nem ketrecbe valók
2012. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!