Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jércét vágtam reggel, és volt...

Jércét vágtam reggel, és volt benne kb.20db olyan 5-6mm átmérőjű tojássárga. Nagyjából mikor kezdett volna tojni a jelen időjárás szerint (December, 0 +2°C)?

Figyelt kérdés
Viszonyításként kérdezem a többihez képest. Most hét hónaposak. A válaszokat előre is köszönöm!

2012. dec. 3. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is 7 hónaposak, és már találtam 1-2 jérce tojást ma. Tavalyiak kicsit hamarabb kezdtek el tojni, bánom is hogy idén a jércéim nem nagyon akarnak.
2012. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Abból szerintem majd csak tavasszal lett volna valami, vagy keveset mondok, olyan február körül. Télen nem kezdenek tojni az biztos. évtizedek óta van tyúkom.
2012. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Kicsit bánkódom hogy pont a hideg időre érettek meg hogy tojjanak! Nekem van amelyik egy hónapja tojik, de ötven tojóra napi 8-9 tojás van. A kakasaim közül is van amelyik két hónapja búbol, egy másik pedig két hete. Gondolom ugyanez a szórás van a jércékkel is! Neked pedig kitartás!


2. Létezik hogy addig benne van és nem fejlődik? A Szotyi vagy a tojótáp segít a dolgon?

2012. dec. 3. 22:10
 4/8 hell-ikon ***** válasza:

Fajtája válogatja, hogy mennyi idősen kezdenek el tojni.

Van ami már 21-22 hetesen van ami csak 30 hetes kora körül kezd tojni.

Ennek ismeretében nagyjából ki tudod kalkulálni.

2012. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
Elvileg ha világítasz a tyúkoknak, akkor télen is fognak tojni. A nappalok hossza befolyásolja a hormonjaik mennyiségét, a rövid és sötét téli napokat érzékeli a szervezetük.
2012. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Én már találkoztam olyannal, hogy mivel télen nem ettek zöldet, meg egyebeket, nem fejlődött a tojás bennük. A tojótáppal az a gondom, hogy attól nem lesz olyan szép élénk szín a sárgája, fakóbb lesz. Én kizárólag kukoricával etetek. A szotyi szerintem nem ér semmit. Jó sok zöld kell nekik, stb és megy a tojás. a világítás jó ötlet, van aki éjjelre is hagy egy kis fényt, hogy egyenek, és tojjanak. Én nem szoktam, nekem nappal tojnak.
2012. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

Nem tudom, hogy olvassa-e még a kérdésre érkezett válaszokat a kérdező, de mivel most már saját tapasztalatról beszélhetek elmondom, hogy tojnak biza télen is _HA_ akkorra lesznek ivarérettek.


Tegnap világra jött az "első szülött" tojásom, a csirkék (ill. most már tyúkok) 26 hetesek, elvileg már 1 hónapja tojniuk kellene, de jobb későn, mint soha. Nem világítok rájuk, nincs semmi faxni. Búzát, kukoricát, árpát némi madárborsót kapnak illetve konyha hulladékot.

Szóval cáfolom részben a második hozzászólót.


A környékbéli öregek mondták ezt már nekem tavasszal, de direkt azért nem írtam le eddig, mert cáfolódni látszott ez a régi tapasztalat, tegnap viszont bebizonyosodott, hogy igazuk van.

2012. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az első tojásokat halottak napjakor találtam, de csak néhány tojóm tojt több mint egy hónapig. Úgy történt, hogy a kérdés kiírása után másfél-két héttel elkezdték fosni a tojásokat, tehát a kérdésemre megkaptam a választ! Előtte pár nappal vettem szotyit próbaképp, és csak azzal változtattam az étrendjükön az ősz óta. Most három rész kukoricához egy rész búzát és egy rész szotyit kapnak.


Üdv.

2013. jan. 10. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!