Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos/Nimfa papagáj lesz...

Hullámos/Nimfa papagáj lesz szelídebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mielõtt bárki leszólna, NEM TALÁLTAM ilyen jellegû kérdést, pedig keresgéltem. Max., hogy melyik zajosabb stb.. :) Nos a kérdés : Melyik lesz szelídebb egy idô után? Van egy édes Nimfa papagájom, most lesz 6 hónapos, 1 hónapos kora óta nálunk van. Mikor idekerült, kezdetben napi 1-2-3 órát foglalkoztunk vele, kiengedtük, beszéltünk hozzá stb. A nevét szépen megtanulta kimondani, ha a kezünket a bögyéhez toljuk, rá is ül azonnal. :)) Ide-oda lehet vinni, folyton jön utánunk, rászáll a fejünkre, pofátlankodik stb. De nagyon csíp.. :( Utál egyedül lenni, mindig jön utánunk, ez igaz, de simogatni nem lehet.. meg néha ok nélkül is belénk csíp, üti - fejelgeti a vállunkat. :(( Pedig mikor megkezdtem a szelidítését, 2-3 hónapos koráig folyton dugdosta a fejét, szerette ha simizzük, azóta oda nem lehet nyúlni. Ha tehetem (hétvégén) délelõtt 10-11tôl akár este 10-11ig is kint van, hisz semmi rosszat nem csinál. De nem javul a kapcsolata a családdal. :) Nade kérdéshez visszatérve.. szeretnék egy hullámos papagájt. Kíváncsi vagyok, hogy õket valóban meg lehet-e szelidíteni és mekkora szaktudást igényel? :D És, hogy vadabbak-e mint a nimfák, ragaszkodóbbak-e. :) Mert sok videón láttam már, hogy csak úgy megfogják õket a hátuknál, és arrébb rakják, stb. Vagy ez egyén függõ? Mint pl. a nimfámnál is? Hogy ô éppen ilyen hisztis fajta. Hullámosnál milyen nemût, szinût érdemes venni? És mennyi idôset ( természetesen tenyésztõtõl venném ) ? Meghát sok helyen azt olvasom, hogy a hullámos papagájok, butácskák, idétlenek. De én szépnek tartom ôket, és édesnek. :) Meghát nem tudós madarat szeretnék, hanem kedveset. :DD


Válaszaitokat, tapasztalataitokat elõre is köszönöm!!



2012. dec. 7. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem hullámos papagájom volt hosszú évekig.Annál szelídebb,értelmesebb,és ragaszkodóbb állat egy van,a kutya.Eleinte bizalmatlan,és vad kiengedésnél,de kis idő és igazi társ lesz.Kalitkában tartani kínzás sztem.Hatalmas szívük van,és nagyon kedvesek.Persze lehet,hogy nem mindnek ilyen kedves,és nagylelkű a természete....
2012. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bepróbálkozok majd egy kis hullámossal. :) Mi sem vagyunk a kalitka hívei, Bóbitát ( ninfa papi ) amikor csak tehetjük, kiengedjük. :) Napi 3-4 óra a min. :DD
2012. dec. 7. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
:)
2012. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a nimfáimat át tudom fogni és fel tudom emelni. A simogatást nem nagyon szeretik de a fejvakargatást egész nap is hagynák annyira imádják. Az egyik nimfámat a hátára tudom fektetni.

A hullámosomat megtudom fogni,bármit csinálhatok vele nem sértődik meg érte. Simogatni lehet nem szereti de nem is utálja. A fejvakarást imádja. A hátára tudom fektetni.


Az én tapasztalatom az hogy a nimfák jobban ragaszkodnak. Ha kint vannak és mondjuk leülök az ágyra körülöttem mászkálnak és sokszor megpihennek rajtam vagy épp fejvakargatást kérnek. Ha kimegyek a szobából csipognak,repülnek utánam. Pl. ha hívom őket(a nevükön) de nem találnak meg akkor leszállnak és eszeveszettül ordítozni kezdenek utánam.

Míg a hullámosom sokkal jobban elvan magában. Persze van hogy odajön hozzám vagy rám repül de ez nem annyira gyakori. Ha elkezdem vakargatni a fejét majd elhúzom a kezem akkor a kezem után megy hogy jelezze kér még,stb. De alapból nem kezdeményez nagyon.



Ha veszel hímet vegyél és érdemes pár hónaposat azaz fiatalt.

2012. dec. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is azt tudom mondani, minél fiatalabbat és hím hullámos papit válassz! Nekem van nimfám, de volt több hullámosom is. Most a nimfámmal küszködök, mert enyém is csíp, de nem is akárhogy!!! Mondjuk ez a mi hibánk, mert elhanyagoltuk... De a hullámosokat jobban szeretem, mert nem tudnak akkorát csípni, mint egy nimfa. Valahogy könnyebben megtaláltam a hullámosokkal közös hangot. Náluk édesebb kis társa tényleg csak a kutya lehet az embernek. Tény, hogy vannak félénkebb és agresszívebb fajták, de mégis könnyebben kezelhetők mint egy nimfa szerintem. Persze mindegyik iszonyat édes tud lenni, ha eleget foglalkozik velük az ember.
2012. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!