Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet kézhez szoktatni őket?

Hogy lehet kézhez szoktatni őket?

Figyelt kérdés
van 2 hullámos papagájom már olvastam a kézhez szoktatásról de nem jön be .. egyáltalán lehet 2-öt egyszerre megszelídíteni ? mindkettő tavaszi példány.. az egyik fiú a másik lány.. mennyi idő alatt szokják meg az új helyet ? (november 28.-a óta vannak nálam) azt olvastam hogy halkan beszéljek hozzájuk szólítsam a nevükön és ilyeneket de még mindig félnek hiába csinálom :\ tippeket kérek hogy mit csináljak esetleg nektek mi jött be.. ?!

2012. dec. 8. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Előbb szokják meg a kezed. Nem rég óta vannak nálad, sok idő kell. Ráadásul ketten vannak, ezért hosszabb folyamat lesz. Fürtös kölest adj nekik a kezedből, szokják meg a kezed közelségét. Idővel majd a kezedre is rámennek. :)
2012. dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
már próbáltam ennivalóval a kezemben de ha közel teszem a kezem a nőstény elrepül a hím pedig elmászik .. mondjuk fürtössel nem próbáltam még se majd szerzek akkor..
2012. dec. 8. 16:01
 3/7 A kérdező kommentje:
az előzőnél elírtam a se helyett de ..:D mennyi idő lesz amíg enni fognak a kezemből
2012. dec. 8. 16:02
 4/7 anonim válasza:
türelem.nem két nap alatt fognak megszelídülni. arra vigyázz,h a kezedet soha ne nyújtsd feléjük,és ne ijesztgesd vele őket,mert a papagájok legjobban az emberi kéztől félnek. kölest is próbáld alulról kínálni nekik,és ne add fel,ha az első pár napban nem jönnek oda. előbb utóbb úgyis megszoknak :)
2012. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem is van 2 papagájom pár hete kaptam őket és nyáron keltek ki.

habár még nincsenek rendesen megszelídülve én úgy csináltam hogy:odaültem a kalitkájuk mellé nyugodtan,halkan beszéltem hozzájuk.cuppogtam nekik halkan raktam be nekik meditációs zenét.úgy csináltam ezt nekik 1-2 hétig.

utána egy nagy fürtöskölessel benyúltam nagyon lassan,fokozatos,alig észrevehetően és odaraktam az orruk elé.közben beszéltem hozzájuk szépen,nyugodtan,halkan és szólt a meditációs zene is.ez megnyugtatóan hat rájuk.és egyszer csak elkezdtek enni a kezemből.kb 6 napja megy ez így.nagyon jó barátaim.

remélem segíthettem.

2012. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
sok segítséget kaptam köszi ! :)
2012. dec. 12. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:
szívesen.örülök hogy segíthettem.:)
2012. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!