Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet a baj? Mit tegyünk?

Mi lehet a baj? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Van egy hullámos papagájunk, és mikor a rádiót hallgatjuk DENON erősítőnkön semmi gond, de ha egy CD-t rakunk be a rá kötött lejátszóba, akkor már nem csak csiporog, csivitel olyan aranyosan, hanem van hogy rikoltozik is. Nem hallgatjuk hangosan. Bántja valami hang, frekvencia, vagy tudom is én mi rajta? Vagy nem is tiltakozik a zene ilyen fajta hallgatása ellen, csak így "énekel"?

Nem akarjuk, hogy rossz legyen neki, de nem szeretnénk feladni a CD-inkről való zenehallgatással sem.


2009. aug. 20. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Mindkettő lehetséges. Az is, hogy bántja a hang, az is, hogy tetszik neki. Az a gond, hogy ezt nehéz kideríteni. :) Nem tudjátok más helyre vinni őket amíg zenét hallgattok? Vagy esetleg olyan szobába költöztetni őket, ahol nem nagyon hallják a zenét?
2009. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tetszik neki a zene mert sok ilyet hallottam màr
2009. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amíg csak csicsereg, addig biztosan tetszik neki, de mikor már rikácsol, akkor már nem vagyunk benne olyan biztosak.

Valahová átvinni, ahová nem hallatszódik a zene; hát sajnos csak 1 szobánk van. A félhomályban lévő konyhába azért nem szeretném kipakolni a kis csicseriborsót.

2009. aug. 21. 10:16
 4/4 anonim válasza:

Elmondom miért lehet:

A magas, általad nem hallott hangok zavarják.

A rádió által átvitt legmagasabb frekvencia max. 16kHz, viszont egy cd lejátszóbol, ha nem eléggé jó minőségű, megjelenhet a kimenetén persze kicsi amplitúdóval a mintavételi frekvencia, ami már 44.1 kHz egy CD lemeznél. Egy DENON erősítő viszont eléggé jó ahhoz, hogy az ilyen magas frekvenciákat is leadja. Szóval mikor cd-t hallgatsz, nem csak az szól, amit te hallasz. Ugyan nagyon halkan, de jelen van egy sokkal magasabb hang is.

A megoldás:

Ha van hangszínszabályzó, akkor a magashangokat vedd kicsit lejjebb, ha nincs, vegyél egy jobb cd lejátszót !

2010. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!