Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt válasszak?

Milyen papagájt válasszak?

Figyelt kérdés

A szüleim végre megengedik, hogy állatkát tartsak. de mivel albérletben élünk, kutya-macska ki van zárva, a rágcsálóktól félek, a halat csak rántva szeretem :). Én vmilyen papagájt szeretnék, csak azt nem tudom, hogy milyet.

Annyi féle-fajta van...

Vannak csendesebb fajták? Nem szeretném, ha a szomszédok balhéznának velünk :(

Minden papagáj kézhez szoktatható?


Mennyibe kerülnek a felszerelések? Valamennyi spórolt pénzem van, csak jó lenne tudni...


Köszönnöm!


2012. dec. 14. 10:17
 1/3 anonim válasza:
HULLÁMOST válassz! Minél fiatalabbat és hímet! Szeret csicseregni, de közel nem olyan hangos mint mondjuk a rózsásfejű törpepapagáj, nem csíp akkorát mint egy nimfa. Így bátrabban közelíthetsz hozzá. Az ára sem olyan eget verő, mint mondjuk egy rozellának, vagy egy kecskepapagájnak. A kalitka kb. kétszer-háromszor annyiba kerül mint maga a papagáj. Nem kell neki nagy kalitka, ha sűrűn kiengeded! Foglalkozz vele sokat min. napi két-három órát és legjobb barátok lesztek! Szerintem olyan 6-7 E ft-ból kijön minden a kaja, apró-cseprő dolgok, maga a madár és hát az összeg leginkább attól függ, hogy milyen kalitkát választol. Mi is panelban lakunk, de sosem szólt egyik szomszéd sem, pedig még kérdeztem is, hogy hangosak-e? Arra figyelj, hogy milyen itatóból isznak onnan ahonnan veszed, mert ha másmilyen tálból akarsz neki inni adni lehet nem találja meg, és meghallgat! Attól majd ne ess pánikba, hogy ha az első pár napban nem eszik! Idő kell neki, hogy megszokja a helyet! Mondjuk ilyen dolgok után, hogy mit szoktak ilyenkor csinálni, sok helyen le van írva itt a neten! Sok hasznos tanács le van írva... Sok sikert és boldogságot kívánok a kis aranyoshoz!
2012. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A csendesebb fajták: katalin, hullámos, a kecskepapagáj és a fűpapagájfélék.


Kertes házban laksz vagy társasházban? Kertes házban még egy nimfa sem zavarhatja a szomszédokat, de egy panelban az már idegesítő tud lenni (szomszédja válogatja).


Szerintem érdemes elgondolkoznod a hullámoson és a kecskepapagájon, mert hangerőben kb ugyanaz a kettő, de a kecske alapból elég kíváncsi természetű és még a tenyésztőknél a kerti röpdében is képes kezes madárrá szelídülni.


Melyiket válaszd? Amelyik ezek közül neked jobban tetszik. :)


A kézhez szoktatás fajonként és egyedenként is eltérő, de ha elég fiatalon kerül hozzád, akkor a legtöbbje kezes lesz.


Nagyságrendileg mennyi pénzt tudsz rászánni? Arra készülj fel, hogy nem a madár, hanem a kalitka lesz a húzós. Kalitkából a lehető legnagyobbat vedd meg amit csak tudsz, mert az sosem hiba, hogy nagy a kalitka.

2012. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdő madarasoknak hullámos vagy nimfa papagájt szoktak ajánlani. A hullámos csendesebb, meg hát én elfogult vagyok az én madaram miatt a hulik felé. :D

Mindenképpen tenyésztőtől kell beszerezni, mert ott nem csapnak be. Fiatal madarat válassz, pár hónaposat, és elsőre hímet. Később pedig egy pár nem árt neki, ha megszokott és jóba vagytok már a madárkáddal. :)

Nem kerülnek olyan sokba, a tartásuk sem drága, mert a kaja jó sokáig elég. Kell neki pár játék, csőrkoptó, homok, fürtös köles, meg egy nagy adag szeretet. Meg persze természetes faágak, de abból sem mindegy, hogy milyen, hiszen van, ami mérgező!

A legdrágább a kalitka, amiből sosem tudsz elég nagyot venni. Én azt mondom, hogy megéri egy megfelelő és j minőségűre befektetni, mert hosszú évekig lakhely lesz belőle. A kaja, meg az ilyenek utána már nem drágák. Nekem 11 ezer volt a kalitkám speciel, de megérte, mert tökéletes.

Idővel majd reptetheted a szobában, ha kézhez szokott. Persze nem tudhatod, hogy milyen gyorsan szokik kézhez. Enyém egy hét után már a kezemből evett, de ráülni még fura neki. Néhánynak különleges képessége, hogy meg tud tanulni "beszélni". Persze ez függ az egyedtől, mert mindannyian különböző személyiségek.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan. :)

2012. dec. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!