Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A japán tyúkot megéri megvenni...

A japán tyúkot megéri megvenni kotlósnak?

Figyelt kérdés

(3 tyúk+1 kakas párosítás)

és azért szeretném tartani mert csibéket szeretnék nevelni és levágni a családunknak



2012. dec. 21. 15:05
 1/6 wartburg353s ***** válasza:
Igen, pont annak való, sokkal lelkesebben kotlik, és neveli a csibéket, mint egy átlag tyúk.
2012. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
annak idején úgy csináltuk hagy a japó tyúk alá rendes tyúk tojást rakni
2012. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább egy jó orpington tyúkot vennék, azok is nagyon jó kotlósok, ráadásul 25 tojás is aláfér. Vagy esetleg, ami nagyobb testű a japánnál és szintén nagyon jó kotlós, az a selyemtyúk.
2012. dec. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy az óriás brahma , az még az orpingtonnál is nagyobb és több tojás is fér alá , szintén első számú kotlós.+ dísznek is kiváló :)

[link]


[link]

2012. dec. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A japi egy vadabb tipusú tyúkféle. Nagyon jó kotló akár 3szor is elkotlik egy évben, de vannak egyedek amelyik egyáltalán nem kotlik el. Tehát megfontolandó...

Viszont a japi kakas a nagy kakasokat leveri a tyúkokról és folyamatosan bántja a többi kakast.

A japán sokszor elbújik és titokban költi ki a kiscsirkéket. Ha későn veszed észre akár egy csirke se marad élve.

A japán tyúkot ha bezárható ott kell hagyni a saját fészkén, mivel más helyen alátett tojásokon gyakran nem űl el. A sajá fészkén viszont nyugodtan ott lehet hagyni akár szabadon mert jó kotló csak rövid ideig áll fel. Pro és kontra érveket írtam, remélem segítettem.

2013. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megéri mert nagyon szaporák, sokszor kotlik meg egy évben, enyém is most nem rég keltette ki a kis csibéit, jelenleg egy külön kisebb ólat alakítottam ki nekik ahol a többi nem zavarja őket, a kotlás idején is ott volt, amikor nagyobbak lesznek a csibék ki engedem a többihez.

A másik japán tyúkom is megkotlott már tavaly kétszer is de 10 nap után otthagyta a tojásokat kihűlni.

A mostaninak csak 5 saját tojása volt, a többi más tyúktól van, 16 ot tettem alá abból 5 saját tyúktól van de más fajtából 6 ot meg a haverom adott mert neki nem győzi a kotlósa már. A 16 tojásból 13 maradt meg és 12 kiscsibe maradt élete, egyik sajnos elpusztult valamiért.

Szóval megéri a japán tyúk.

Ezen kívül van egy sima tyúkom azok is kotlanak de van amelyik cseszik rá, és van amelyik rendesen kotlott de akkor csak 5 fias tojást tudtam szerezni mert akkor még nem volt kakasom.

2013. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!