Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van bármi féle lehetőség arra...

Van bármi féle lehetőség arra h vki magánba Jácintkék Arát tartson?

Figyelt kérdés
csak mer elvileg mivel EN besorolásban van így csak állatkertek és parkokban lehet fogságban mégis vannak "magánkézben" is

#papagáj #Ara #jácintkék ara #arara #macaw #jácinkék
2013. jan. 6. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Hát elvileg állatkertek tarthatják őket ugye, de szerintem tenyésztési célból is megengedett, vagy pedig feketén. Itthon MO-n is tudok olyat aki tenyészti őket.


Nagyon szép madarak és nagyon okosak is :) Nem adnám vissza ha valaki megajándékozna esetleg egy párral :)

2013. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanúgy megveheted mint bármelyik másik madarat. 2 000 000 Ft.
2013. jan. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan CITES köteles mint a nála jóval elterjedtebb kék-sárga ara, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá is. Csak nehéz hozzájutni, mert egyéni behozatali engedély kellene rá, ugyanis csak importból lehetne megoldani a beszerzését.


[link]


(A nálunk is fellelhető ingyenes hirdetési felületeken talált "jácint ara 50.000 ft egész család boldog, vásárolni" típusú hirdetések pedig egytől egyig átverések).

2013. jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jaja azt tudom h marha drága mivel veszélyeztetett faj, köszi az infókat hasznosak voltak mentek a zöld kezek
2013. jan. 8. 00:15
 5/7 anonim válasza:
Belehet szerezni, CITES papírral vagy anélkül is. De ő nem való házi kedvencnek. Másfelől szerintem nem etikus a védett madár befogókat támogatni. Szerintem...
2013. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ad1 ha azokat támogatnám akkor illegálisan szerezném be és nem itt kérdezősködnék

ad2 kérdezni nem lehet?......

2013. jan. 14. 12:30
 7/7 anonim válasza:
Nem bántásból írtam, ne haragudj. Csak olyan nehéz visszaellenőrizni azokat akik kereskednek vele. Sokan a csillagokat is lehazudják.
2013. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!