Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A ping-pong labdára is megül...

A ping-pong labdára is megül a kotlós?

Figyelt kérdés
Próbakotlásra gondolok. Vagy nem hülye és észreveszi az átverést?

2013. jan. 10. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Tuti észreveszi hogy mivan. Próbálkozni kell igazi tojásokkal sajnos nincs mese.
2013. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Hogy tyúktojás, liba vagy kacsatojás, egy kotlónak mindegy, kikölti azokat.

De ping-pong labdára??? :))))


Egyébként ha nincs tervben, hogy kiscsirkét nevelj, a tyúkod pedig elkotlott (így mondják), ha azt akarod, hogy minél előbb abbahagyja a kotlást (addig ugyanis nem tojik tojást), akkor ne engedd, hogy akármire is ráüljön tojás gyanánt. Olyankor szokták kikötni egy kis karóhoz napközben, kaját vizet adnak neki, éjszakára berakják az ülőre, de napközben nem hagyják, hogy tojást találjon magának.

2013. jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kikötni azért szokták, hogy ne vándoroljon el a csibékkel :)
2013. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem veszi észre, nekünk vannak tyúkjaink, az egyik rendszeresen kotlik minden évben, és volt már olya, hogy a ping-pong labdára is ráült. Ha nem szeretnél kiscsirkéket, vagy nem szeretnéd, hogy tovább üljön, akkor egyszerűen zárd el előle a fészket és kész. :)
2013. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fészket elzárni nem tudod előle, ha a többi tyúk is odajár megtojni a tojást, márpedig akkor ő összeszedi és ráül.

Ezért volt az, hogy a fészek-ajtót nyitvahagytuk, de a kotlót kikötöttük hogy napközben ne tudjon bemenni.

2013. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék kotlóst ültetni, de nem saját tojásokat akarok alá tenni mert nekem nincs kenderesem és kopaszom! Valahol olvastam hogy ha nem szedem ki a tojófészekből a tojásokat, azzal befolyásolni tudom a kotlásukat, tehát nem kell rájuk várni. Ezért gondoltam hogy kicserélem a tojásokat ping-pong labdára. Fehér, kerek, a méret is majdnem stimmel.
2013. jan. 10. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolat, de én nem siettetném. Amíg kotlik, addig nem ad neked tojást, és a kotlás minden tyúknál minden évben előjön, akár akarjuk, akár nem.

Ha egyébként sem akarsz ültetni, akkor pedig minek siettetni azt az időszakot, amikor nem lesz tojásod.

2013. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom hogy ping-pong labda akkor kell ha megeszik a tojást, mert a ping-pong labdát nem tudják feltörni és rájönnek hogy fölösleges próbálni a tojás evést
2013. jan. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!