Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni a galambok ellen?

Mit lehet tenni a galambok ellen?

Figyelt kérdés
Egy 17.kerületi 4 emletes lakotelepnél NAGYON elszaporodtak. Állandóan itt turbékolnak valameik erkélyen. és az utcában a villanyoszlopokon üldégélnek és szórják az emberekre a "gránátjaikat". Elegem van belőlük. már meg se ijednek ha tapsolok vagy kiabálok. És van aki eteti őket. az erkély tele van galamb potyadékkal. Hogy lehet elüldözni őket?
2008. jún. 1. 08:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Jah, és a kikötött szatyroknak ellenállnak. van aki dróthálót feszített ki, de ahogy látom kevés eredménynel.
2008. jún. 1. 08:44
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Egérfogó csodákat tud művelni. Kell bele valami, ami morzsának néz ki. Nálam csak kétszer vitte odébb - azóta galambot nem láttam bejönni.

A környékről viszont csak valami ragadozó madárral lehet elkergetni őket.

2008. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
8%
Szemétláda az elöttem író!EZ ÁLLATKÍNZÁSNAK MINŐSÜL MEG NE PRÓBÁLD!A rendősrséget is kihívhatják rád.Esetleg szélcsengő??vagy valami vekker,hogy amikro bejön csörög.Mi azt csináltuk és be vannak tőle tojva.Am galambászok.
2008. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nekünk kolompunk van az erkélyen de rá se hderítenek. amugy még egy legyet sincs szivem lecsapni, csak menjenek el innen . de semmi nemhasznál.
2008. jún. 1. 20:04
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Az egérfogó semmiféle kárt nem okoz neki. Simán odébbviszi és gond nélkül azonnal kiszabadul belőle. Ez egy kis, 6 cm-es vacak.

De visszajönni már nem fog. És a társai sem nagyon, mert ők sem hülyék és van szemük meg fülük.


Ha el akarnám fogni, ahhoz patkányfogó kellene, az meg négyszer akkora. És az sem ölné meg.

2008. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Vannak speciálisan galabok ellen készített eszközök, amit az ablakpárkányra kell rögzíteni. Általában afféle szögekkel kivert laphoz hasonlóak. Nem tudnak leszállni az ilyesmire. Asszem A " [link] " egy hasznos oldal lenne számodra
2008. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
90%
Szerintem az egérfogó király :-) nálam fészket raktak az erkélynél...kimentem partvissal széttörtem a tojásokat a fészket szétvertem azóta egy se jön .Kicsit radikális,de nekem bevált.
2009. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Egérfogó, patkányméreg, kitömött varjú. Nem vicc.
2010. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Nálam fészket raktak az erkélyen és kikelt a fióka de pár napos korában hosszabb időre elment az anyja. Mivel imádom az állatokat ezért behoztam a kicsi sárga galambot. Akkor három napos volt. Felneveltem. Azóta a legkedvesebb állat barátom lett belőle. Imádjuk egymást. Sokszor a kezemben alszik el, miközben simogatom. Nevelő apjaként szeret. :) Igaz, a galambok idősebb korukban nem tűrik meg a közelükben az utódaikat, imkább riválisnak tekintik. Most két és fél éves. Nagyon okos állat. Szoba galamb lett belőle. Olyan a viselkedése mint egy macskának vagy kutyának. Van egy hely ahova papírt teszek alá és nagyrészt oda jár pottyantani.



Mindezzel együtt, már nekem is elegem van az idegen galamb invázióból az erkélyen mert mindent össze koszolnak.


Próbálkoztam nagy zörgős neylont kitenni egy rúdra. Az kb 4 napig távol tartotta őket. Azután inkább fedezéknek használták, ami alá lehet bújni.


Majd ritka hálóval próbálkozom, esetleg mozgásérzékelővel, ami aktivitáskor megmozgat (megfuttat) kis villanymotorral egy nagyobb neylont egy kötéldarabon. Majd meglátjuk..

2011. jan. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
A neten lehet kapni galambriasztó ,,tüskéket",több ezerért..Az egyszerű megoldás sima gyurma és hurkapálca.A gyurmába szurkáld bele a pálcát és tedd ki,ahova le szoktak szállni.Ha nem tud leszállni,nem fog oda menni.
2011. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!