Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagájunk fiú vagy lány?

Kuna76 kérdése:

Nimfa papagájunk fiú vagy lány?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a nimfa papagájunknak egy párt de jó lenne tudni hogy Ő fiú vagy lány? Segítségeteket előre is köszönöm!


[link]


[link]


2013. jan. 22. 15:17
 1/9 kalmangabor ***** válasza:

Szép napot!


Szerintem hím, de ha rám hivatkozva csalatkozol, letagadom... :))

2013. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nimfáknál borzasztó nehéz megmondani, sokszor a pofafolt, vagy a szárny aljának mintája is csalóka, illetve nagy rutin kell hozzá.
2013. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ajándékba kaptuk és azt mondták tojó. Most szeretnénk neki egy párt és ahogy kutakodtam a neten gyanús lett hogy valóban az e. Én is a hím fele hajlok de én nem értek hozzá. Még egyszer köszönöm!
2013. jan. 22. 17:40
 4/9 kalmangabor ***** válasza:

"Nemek megkülönböztetése: Mára, a színtenyésztés miatt nehézkessé vált, a nemek színének különbözőségei összemosódtak, de a pofafolt pirosságának élénksége alapul szolgálhat: a hímeké nagyobb és erőteljesebb, még a tojóké kisebb és halványabb (ezt legfőbbként egy fészekaljnál tudjuk megfigyelni, más fészekaljak között is lehetnek eltérések!)

A hím madár 3-4 hónapos korában fütyürészni kezd, még a tojó csendben üldögél.

Fehér nimfáknál a hím hasa sárgás színű, még a tojóé szinte teljesen fehér.

Pofafolt nélküli nimfánál csak viselkedés alapján vonhatunk le következtetéseket."


[link]

2013. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Most kicsit bajban vagyok mert tojóként kaptuk de több érv szól amellett hogy hím. Abban az esetben ha veszünk egy tojót és a másik is az azért jól elvannak egymás mellett? Nem bántják egymást?
2013. jan. 22. 18:33
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Szerintem hím, de itt egy kép ez talán segíthet neked.:)

[link]

2013. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szép kis gyöngyös :)
2013. jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! Nagyon úgy néz ki a dolog hogy a tojónak kapott nimfánk hím. :)
2013. jan. 23. 07:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Him:Bóbitája citromsárga.

tojó:bóbitja szürke.

Onnét lehet tudni hogy nekem is van egy pár(gyengébbek kedvéért 1 him 1 tojó)

a lánynak szürke,a himnek(akinek egy kis fogantyuja :))sárga.

2014. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!