Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madár homokot meg kéne...

A madár homokot meg kéne ennie? Hogy fürdessem meg? Hogyan lehet vele összebarátkozni?

Figyelt kérdés
Van egy hullámos papagájom és vettünk neki madár homokot és azt neki meg kéne ennie? A kalitka aljába már szortam de nem szokott az aljába repülni, hogy adjam neki? ja és hogy fürdessem meg? Mert állitolag szeretnek fürdeni, akarok vele barátkozni beszélek neki meg kinálom kajával de ha közel teszem a kezemet hozzá megcsíp, hogyan lehet vele összebarátkozni?
2013. jan. 24. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A homokot nem kell megennie, és nem is neked kell fürdetned.
2013. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Homokot majd eszik ha szüksége lesz rá. De már némelyik magkeverék is tartalmaz homokot, pont ezért.


Fürdeni magától fog, tegyél be neki valami vizes tálkát vagy ilyenek - de TÉL van, és ő is fázik nem fog fürdeni... Majd nyáron próbálkozz...


Barátkozás meg... lassan megy a papagájoknál, lassíts kicsit. Utána viszont elég "hűségesek". Jó nem annyira, mint a nagytestű papgájok (arák, jákópapgájok) de azért elégséges módon :D

2013. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Emyke031 ***** válasza:

A homok elfogyasztása segít nekik, hogy a begyükben könnyebben megörlődjenek a magok!!!

Rácsra feltehető etetőkbe tedd a magokat, másikba a homokot.

Kívülre felakasztható madárfürdetőt lehet venni nekik, ha szeretne majd belemegy pancsizni. :)

A barátkozáshoz pedig idő kell, beszélj hozzá, adj neki fincsiket, néha próbáld a pociját megsimogatni. Ha majd megszokott téged (nem fog félni,...), előbb utóbb már nem fog védekezni.

2013. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kalmangabor ***** válasza:

Szép napot!


Ehetné, meg jó is lenne az emésztésének, de egyáltalán nem biztos, hogy enni is fog. Az én madaraim alig ették...


A fürdetés inkább tavasszal, nyáron lesz aktuális, de berakhatod a fürdetőt most is.


A szelídítésre nincs ötletem, én a szépségükért tartottam madarakat... :)

2013. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha magától nem csipeget a madárhomokból keverj a kajája közé,én is azt szoktam. :) Ha nagyon sok időt szánsz rá és ügyes vagy,nem stresszeled túl a madarat azzal hogy sokáig simogatni próbálod,érzed a határokat,előbb-utóbb szelíd lesz. :) Csak ne legyél túl rámenős. Először elégedj meg azzal,hogy ráül az ujjadra.
2013. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!