Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg a...

Kuci kérdése:

Hogyan szelídítsem meg a papagájomat?

Figyelt kérdés
A papagájom kb. fél éves nem rég vettem. már próbáltam egy pár technikát és vettem is ki a könyvtárból olyan könyveket ami ezen segít egyszerűen nem vált be semmi. mikor a kezemet közelítem felé elkezd csipkedni lehet h az előző gazdájábal volt gond nem tom. de nem akarom visszavini és azt szeretném elérni ha kifogás nélkül rászállna a kezemre.

2013. febr. 2. 11:43
 1/4 anonim válasza:

Szia!

A papagáj alap tulajdonsága, hogy "odacsíp", még akkor is, ha szelíd. Akkor szelíd, ha a szabadban elrepül, de visszajön. Fajtától függően szelidíthető. Minél kisebb testű, annál nehezebben. Ablakos helyiségben, kevés bútor stb között engedd el! Ha nem támadja meg az ablakot, akkor már valamit elértél nála. A kesztyűs tenyeredbe tegyél a kedvenc kajájából, központi helyen ülj le, beszélj hozzá és várj. Ha meguntad, menj ki és később gyere vissza! Addig ismételgesd, amíg megbarátkoztok! Ez türelemjáték. Ha kimész, a kaját ne hagyd bent! Sok sikert!

2013. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bajer ***** válasza:

Minden madárnál bevált módszer:

Fogd meg kesztyűben és lengesd párszor fejjel lefelé előre-hátra. A vér a fejébe áramlik, megszédül és pár percig nyugodt marad, később újra bevadul.

2013. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönjük a válaszodat! Vajon ha a te kérnél tanácsokat, és ilyen idétleneket kapnál, te mit szólnál hozzá?

2013. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bajer ***** válasza:
Utolsónak: Röhögnék rajta. Nem nagy ügy, csak neked.
2013. máj. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!