Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehetne megszeledíteni...

Hogy lehetne megszeledíteni annyira a papagájaimat hogy röptethetőek legyenek?

Figyelt kérdés

egy hullámos párom van, ők eléggé egymáshoz vannak nőve, 2hónapja vannak meg..

igazából ránk tojnak , csak egymással vannak el , ez miatt sajnos kézbe nemtudjuk venni őket..


2013. febr. 5. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Az úgy nem fog menni,hogy nem csinálsz semmit,csak nézegeted őket két hónapig,aztán várod a csodát. Én napi 2 órát legalább foglalkozok velük,abból legalább 1 azzal telik hogy kézből etetem őket. Addig várok amíg el nem veszik. A karomat a végére már nem is szoktam érezni,de gyümölcsöző az eredmény. Nem próbáltam simogatni őket,hozzájuk érni,megvártam amíg ők közeledtek felém. Pár napja elkezdtek ismerkedni az ujjammal,finoman csipkedik. Mivel látom hogy még bátortalanok,sosem kezdeményezek én először,különben megijednek. A fiú már engedett is néhány óvatos simogatást. Próbálom mindig úgy odatartani nekik a kölest,hogy mikor picit előrehajolnak hozzájuk érjen az ujjam,így nem kapnak frászt ha simogatásra kerülne a sor. A tojó félősebb,az ő simizésével még várok,míg látom hogy már felbátorodott,de már ő sem ijed meg ha etetés közben hozzáér az ujjam. :)
2013. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ

igazából próbáltam már közeledni hozzájuk de sajnos ha benyúlok akkor összevissza repkednek

2013. febr. 5. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Éppen ezért kell sokáig bent tartanod a kezed,én is így csináltam. 30-45 percig bent hagytam a kezemet hogy megszokják,és utána így már elfogadták az eléjük nyújtott magokat.
2013. febr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!