Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyha kiengedem a madarakat,...

Hogyha kiengedem a madarakat, akkor elvész az eddigi munkám?

Figyelt kérdés
A két hullámos papagájommal éppen szelídítés közepén vagyuk.Már esznek kézből, de még nem olyan bátran.Kiengedhetem őket repülni a szobába, vagy az tönkretenné az eddigi munkámat?? :)
2013. febr. 9. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt a helyzet az én esetemben is. 2 hét után kiengedtem őket,már ettek kézből de vigyáztak velem. Nyugi,nem fog elveszni a munkád,az enyéim másnap ugyan úgy ettek a kezemből,csak ne közelíts feléjük ha nem muszáj. Ne ess kétségbe,mert valószínűleg össze-vissza fognak repdesni a szobában és talán jobban félnek majd kint, mint bent a kalitban. Majd néhány alkalom után már megszokják. Ha van olyan hely ahová nem szeretnéd hogy menjenek,tegyél oda valami ismeretlen dolgot amitől félnek,így nem mennek majd oda. Én pl nem akartam nappal besötétíteni és órákig fölöslegesen égetni a villanyt,így mindenféle papírlapot,díszt,amit találtam ráragasztottam az ablakra,hogy lássák ott nem tudnak kimenni. Nem is mentek neki így az ablaknak.:) 1-2x koppantak,de még kisebb erővel mint ahogy a falnak mentek neki,szóval látták hogy ott nem jutnak ki a szabadba. Valószínűleg nekifognak repülni a falnak,szekrénynek stb de nem lesz bajuk,mert nem gőzerővel mennek neki. Az enyéim követik egymást szóval a kalitkába jutással sem volt gond,a tojó bement enni a kalitba,és a fiú rögtön követte is,rájuk csuktam az ajtót és ennyi volt. :)
2013. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!