Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kanárit és zebra pintyet...

Comment022 kérdése:

Kanárit és zebra pintyet lehet egy nagy ketrecben tartani?

Figyelt kérdés
Apa szeretne kanárit( mert szép a hangjuk és a színük ), de nekünk van egy nagy kalitkánk abban 6 zebrapinty, ebbe elférhetne még pár madár.Ha lehet mennyi kanárit lehetne bele tenni??

2013. febr. 12. 18:56
 1/6 extradáltuborka.fan válasza:
17%
mekkora a kanári?:o értek a madarakhoz.c: szoval pont jó emberhez fordultál c: 2010-ben kaptam egy madaras matricát.gyanítom hogy kanári volt.azóta nagy fanjai vagyok a madaraknak:$
2013. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
22%
a kanári az nem egy disznófaj?._. hisz benne van a kan szó._.
2013. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kanári tudomásom szerint egy díszmadár,nem disznó
2013. febr. 12. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
A zebrapinty kolóniamadár, szét fogják szekálni a kanárit!
2013. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Emyke031 ***** válasza:

Nekem voltak régen együtt, egy kalitkában, nem volt velük semmi baj! /Mondjuk nekem 1 fiú z.pinty, és egy tojó kanárim volt akkor, nem 6+... madár./

Ilyen nagy számnál el kell gondolkodni, az biztos, nehogy "kolóniás-agyonverés" legyen a vége!!! - Ez tőlük függ. Szerintem mindenképp érdemes beruházni egy új kis kalitkára(esetleg lekeríteni egy részt, ha röptetőről, vagy akkora méretű kalitka-szerűségről van szó), mivel a kanári messze érzékenyebb madár, mint a pinty(tisztaság, zajok,...), és gondolom 6 madárnál azért már nem patyolat a kalitka, ill. a pintyek jóval izgágábbak, ezért is zavarhatják a kanárit, ha többen vannak. Alap esetben amúgy a kanári sokkal agresszívabb fajta, mint a z.pinty, 1/1 felállásban ő tépné a pintyet az biztos! /Már ha olyan a madár, főleg a hím -ennek szép a hangja./

Kanárijaink, mikor még több volt: egy kb 50-60cm-es átmérőjű, kb 70/80cm magas rakéta-formájú kalitkában voltak(3 rúdszint+ felette hinta-imádják). Alapból 1 pár volt benne (esetleg fiókákkal- őket aztán eladtuk). Ekkora terület kell nekik legalább, + naponta kiengedni őket repülni a szobában,...

2013. febr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2013. febr. 13. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!