Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Majdnem éhen halt a hullámos...

Majdnem éhen halt a hullámos papagájom. Miért lettek válogatósak?

Figyelt kérdés

Régen mindenféle magot megettek, mindig azt vettem, ami épp volt a boltban, vagy ha épp nem volt annyira pénzem, akkor az olcsóbbat. Sosem volt egyikkel se gond, mindet ették ugyanúgy. Most kb 1 éve mindig ugyanazt a fajtát kapták. Vettem nekik egy másikat, mert akciós volt (hozzáteszem, már ilyet is ettek régen, szóval nem tök ismeretlen volt).

Elkezdték kikotorni az etetőből, és nem ették. Gondoltam, majd ráfanyalodnak, ha nincs más. Az egyik ette is, a másikkal volt inkább gond. Azt kezdtem észrevenni, hogy egyre gyengébb, sokat gubbaszt, csendben van, ki se jön repülni. Egyik este már olyan rossz állapotban volt, hogy attól tartottam, a reggelt se éri meg. Aztán kaptak másik magot, pár nap alatt újra a régi lett a madárka, és azóta is jól van, és eszik.

Miért csinálhatja ezt? Miért döglik inkább éhen, amikor ott van előtte a kaja???



2013. febr. 14. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, romlott volt a mag, amit nem ettek meg.
2013. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, próbáld ki, hogy egy évig sajtos pizzán élsz, aztán tesznek rá olívabogyót. Én is lepöccinteném, hogy mi az a sz@r a kajámon. Tudod, a madárkáknak elég pici eszük van, ne várj tőlük problémamegoldó gondolkodást. Vagy az is lehet, hogy leakciózták, mert lejárt és érezték rajta, hogy avas, az egyik ráfanyalodott, a másiknak meg nem kellett.
2013. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, baja volt annak a kajának. És annak volt esze, amelyik nem volt hajlandó megenni.

Most erősen figyeld a másikat, nehogy azon kijöjjön valami betegség!

2013. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

van olyan mikor kicsit válogatosak de ez valoszinűleg elmulik !!

de jobban tenéd ha már nem nagyon eszik hogy az állat orvost megkérdezed hogy talán van -e valami baja !

2013. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bencu12 válasza:
Szerintem is a kajával volt valami gond, de lehet hogy túl sokáig adtad neki ugyan azt a fajtát !!! De szerintem is mutasd meg egy állatorvosnak, hogy bisztos legyél abban hogy nem-e a papagájnak van valami baja !!! =D OKS??
2013. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!