Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valaki mondana esetleg sikertö...

Valaki mondana esetleg sikertörténeteket (szelídítés)?

Figyelt kérdés

PL hallottam már olyan sztorit hogy fél év után vált kezessé 2 nimfa,mondhatni túlságosan is.Vagy hogy kiengedte repdesni,és egyszer csak mindenféle előjel nélkül odament hozzá és bökdöste a fejével az ujját hogy simit kér,azóta le se tudja vakarni magáról.

1 hónapja napi kb 2 órát szelídítem a 2 hullámosom. Érdekes,hogy egyeseknek milyen hamar kezessé válnak(1 hét pl),átadhatnák a titkot... :D

Nektek mi a sztoritok,hogy zajlott ez a szelídítés dolog?Mennyi ideig tartott?


2013. febr. 18. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nekem még egy hullámosom van, november végén vettem, április elején jön a társa. A szelídítés a papagáj jellemétől is függ, van amelyik egy hét után levakarhatatlan, van akihez fél év kell.

Az első 2 nap nehézkes volt, mert szokta a helyét, de a harmadik nap már evett a kezemből fürtös kölest. Sokat beszéltem hozzá, foglalkoztam vele, idővel megengedte, hogy cirógassam. Ezt, amióta kiengedem, nem engedi. :D Kamasz... :D Amikor már megszokta a kezemet, cselhez folyamodtam. Ha vakarózott, alányomtam az ujjam, így fél lábbal ráállt. 2 hét alatt megszokta, magától is felment. Még jutalmazós rendszert se kellett alkalmaznom. Karácsonyi hercehurca után már kiengedtem a szobámban is. Azóta nagy játszópajtások vagyunk. Ha telefonálok, mindig ő is odatolakodik, megoldja, hogy felmásszon rám. Csipkedi a szemöldököm, a hajam, magától rámászik a vállamra és ott tollászkodik. Kedvencem, amikor a térdemen ül. :)

2013. febr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Jenga 6 éves jákó papagáj. / grey parrot /

Alig egy évesen kaptam ajándékba. Nagyon félénk volt, és hát gondoltam én: madáragyú.

Végül is azért kaptam ajándékba, mert egyszer találkoztam egy beszélő jákóval, és nagyon megszerettem ezt a fajtát. Előtte sokat olvastam róluk.

A világ 5 legértelmesebb állata között van, 6 éves gyermek gondolkodási szintjére fel lehet hozni.


Jenga a család tagja. Azóta már folyékonyan beszél, mindenkit megismer, köszönt, a család teljes napirendjét ismeri, kommentálja. A szelidítésnek vele kapcsolatban egy titka van: nagyon kell szeretni, és sokat kell vele foglalkozni.

Nem szabad semmit erőltetni, a papagájok általában nagyon kíváncsiak, úgyis oda fognak figyelni arra, amit csinálsz! Sokat kell beszélni hozzájuk. Jutalomfalatért sok mindenre képesek. Tudd meg, mi az, amit igazán szeret, és ha okosat csinál, dícsérd meg! Megjegyzi!


Ennek a fajtának általában egy gazdája van, az lesz élete végéig a barátja. Jenga viszont az egész családot imádja.Bárki érkezik haza, mindenkinek úgy örül, mint egy gyerek. Egy harsány hahó-val köszönti.


A madarak kicsit olyanok, mint az első 50 randi: minden reggel "reload" -ra szorulnak, de utána már működik.


Jenga mindent kibeszél, vicces is tud lenni, és komolyan gondolkodik. Képes megsértődni, félni, mérgelődni, még bosszúállásra is képes! Nem hangutánzó! Tudja, hogy mit, mikor,miért csinál! Tud kunyerálni, dühöngeni, de ami a legfontosabb: nagyon tud szeretni.


Nagyon örülök, hogy hozzánk került. Imád játszani, és ha szabadon van, akkor sem repül, pedig megtehetné, inkább mint a kiskutya, sétál. Jön utánam, beszél hozzám. Kérdez!!! Hihetetlen dolgokra képes! Simán elfütyüli a KIll BIll híres füttyös dalát, és imád szirénázni, utána meg azt üvölti, hogy juj baj lesz, jön a mentő! Komoly szótára van már, kb 60-70 szót beszél, de értelmes mondatokat is összerak! Ha csöngetnek, már mondja is: halló, jövök! Sőt, a telefonra mondja: halló, na mi van?

Ha kiengedem, sétálgat, odajön hozzám, felnéz és megkérdezi: Na mi van? Mit csinálsz? A tv nézés a kedvencei közé tartozik. Viszont ha meglát egy számára kígyószerű dolgot azonnal a kalitkája legfelső, legbelső zugában van.


Sokszor eszembe jut, hogy vajon állatkínzás-e hogy ők be vannak zárva. De ő hát nincsen, mert akkor jön-megy a kalitkájába amikor akar. És mindig azt csinál amit akar. Még az ennivalóját is maga választja ki, kéri, hogy mit adjak neki. Szotyit kérek, mogyit kérek!


Ez a fajta az egyetlen, amelynek a tartása engedélyköteles, / CIT-es engedély / és legnagyobb döbbenetemre hazai tenyésztők is árulják tartási engedély nélkül!

2013. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
utolsó!nagyon jó volt a válaszod,jót mosolyogtam a kismadaradon. :)
2013. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!