Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár, hogyan? SEGÍTSETEK!

Milyen madár, hogyan? SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés
Szülinapomra(június vége) szeretnék egy madarat. Igazából az is lenne a kérdésem, hogy milyet? Még nem igazán értek a madarakhoz, eddig még csak szőrös állatokkal próbálkoztam, viszont sokszor keltettünk 90-100 kiscsibét, szóval tudom, hogy a tyúkokkal hogy kell bánni, egészen kicsi koruk óta, és ők annyira szelídek lettek, hogy bármikor felvehetem őket, és ha legugolok, a lábamra ülnek, ha ez fontos:D Szóval a kérdés az, hogy milyen papagájt ajánlotok nekem? Legyen könnyen megszelidíthető, tudjon 1-2 szót ismételni, szeresse, hogyha simogatom, és egyszerű legyen a tartása, nevelése. Ne amazon, vagy jákó legyen, ne kerüljön 200ezerbe, és a tartása, ketrece se legyen drága. Ezen kívül még a madarak tartásáról mondanátok nekem pár mondatot? tényleg kezdő vagyok, és neten nem találok semmit:( nagyon szépen köszönöm!!!!:)(L)
2013. febr. 25. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Óó, ketreces madár... :(


Fokozatosan és sok türelemmel kell magadhoz szoktatni. Olvastam, hogy az első héten még ne piszkáld, utána a következőben csak bámuld és beszélj hozzá. Körülbelül 3-ik héten megpróbálhatod az ujjadra engedni - persze ez se megy elsőre. Engedd sokat ki a kalitkából...

Bár én a helyedben nem vennék, hacsak nincs egy egész külön szobám a számára.

2013. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a hullámos és a nimfa papagájt ajánlom.Nem költségesek, csak a kalitka de azt csak egyszer kell megvenni(jó nagyot válassz)havonta még szerintem 1000-1500 ft-ba sem kerülnek.Egy normál zacskó eleségkeverék 270 ft.(egy hónapra elég)+Zöldségek, gyümölcsök.De viszont velük mindig foglalkozni kell, mert egyedül unatkoznak, és tépni fogja majd a tollát,stb..Megéri kézhez szoktatott madarat venni tenyésztőtől, és nem lesz gond a bizalommal sem.Naponta3-4 órára ki kell őket engedni a szobába repdesni.Nem igényesek :)(ne tartsd a kalitkát majd huzatos, és nagyon zajos helyen) beszélni is megtaníthatóak :D
2013. febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, eddig még nekem is a nimfa papagáj tetszik a legjobban:D:) és milyen típusú kalitka kellene? Ez? [link]
2013. febr. 25. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Amint látod,ez a kalit 47x36x50cm ,ez egy nimfának borzasztóan pici! A téglalap alak jó,más alakút ne válassz.Ennél viszont egy nimfának mindenképpen nagyobb kell!
2013. febr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik Nimfapapagájos kérdéshez írtam,bemásolom neked:


Ha egyedül van,ne kerüljön ingerszegény környezetbe. Minél több időt kell vele tölteni,4 órát kb(bár ez még kevés is),különben tollat fog tépkedni. Etetés ugye,nimfa keveréket olcsón kapsz. Egy héten egyszer kell neki fehérjebevitel(főtt tojás fehérje,sárgája nem),kevéske trappista sajt.Ha nem kap elég fehérjét,szintén tolltépkedés lesz az eredmény,mivel annak van fehérje tartalma,s így próbálja majd pótolni az állat. Sokszor kell adni zöldséget is,amit 3 óránál tovább nem szabad a táljában hagyni. Ha nagyon nem akarja megenni,szórsz rá egy kis magot. Kell gritt az emésztés segítéséhez,ezt állatkereskedésben be tudod szerezni.Beteszed külön tálkába neki,vagy keversz egy keveset a magjához.

Egyáltalán nem drága a havi tartása. 500-1000 ft kb.

Legyenek játékai(műpapagáj,csengő,tükör NE!). A fa játékokat imádják a legjobban,de az állatkereskedésben is vehetsz. Néhány kulcstartó (aminek darabjait nem tudja lenyelni) is bemehet a kalitba. Műanyag ülőrudat kerülni kell,deformitást okozhat. Különböző vastagságú,nem permetezett gyümölcsfaágakat érdemes betenni neki.

Állatkereskedésben általában beteg,elhanyagolt,idősebb,vad,nehezebben szelídülő,s borsosabb árú nimfapapagájok vannak. Tenyésztőtől kell venni,4000 ft körül forog az ára. Minél fiatalabb példányt válassz,annál könnyebben válik kezessé.


Az egészben a kalitka,felszerelések,papagáj beszerzése a legdrágább,tehát a beszerzés borsos,utána már semmi anyagi megterheltséget nem jelenthet. A lehető legnagyobb,téglalap alakú kalitkát kell választani! A kalitkára érdemes a legtöbbet befektetni! Emellett 1 hetente legalább ki kell engedni röpdösni a szobába. A kalitkán nem szabad spórolni! Vaterán pl jó nagy kalitkákat találsz olcsón,állatkereskedésben ne vegyél,ott drága.

Üdv!

2013. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez az oldal minden kérdésedre választ ad:

[link]

Mirjam mindent részletesen elmagyaráz. Érdemes az olvasásra szánni az időt, minden tiszteletem az Övé, szívén viseli a madarak sorsát.

Én is csatlakozom az előttem szólóhoz: a kalitkán ne spórolj, inkább gyűjts tovább, de tartsd szem előtt a madarad érzéseit, abban a kalitkában fogja leélni a mindennapjait.

2013. febr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!