Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vajon igaz az hogy a papagájok...

Vajon igaz az hogy a papagájok betegséget terjesztenek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Igen, terjeszthetnek betegséget, mint bármilyen más kisállat.


De általában ennek az esélye kicsi, mivel zárt térben vannak tartva, tenyésztve és így kicsi az esélye, hogy elkapjanak valamit. (Például egy galamb sokkal több betegséget össze tud szedni, mert érintkezhet vad madarakkal, és azok ürülékével.)

2013. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. febr. 26. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Terjeszthetnek betegséget, és a tollaikat ápoló "por" felhalmozódhat a levegőben, ami asztmát is okozhat. Ez könnyen elkerülhető, ha tudnak valahol fürdeni, vagy "lepermetezed" őket. Egyébként sokkal nehezebben kapják el a betegségeket, hogyha megfelelő a páratartalom a helységben, ahol élnek. (Trópusi fajoknál legalább 40% de inkább több!)
2013. febr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Jó lesz az 70nnek is
2013. febr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túldimenzionálni, nekem évtizedekig voltak papagájaim, és soha semmit nem kaptam el tőlük (pedig puszilgattam is őket). Most már nem tartanék ketrecben állatot, de szerintem veszélyesebb a buszon megfogni a kapaszkodót, mint egy ilyen, szinte 'steril' kis madárral együtt lakni.
2013. márc. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 10. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!