Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek kakaskukorékolás...

Mit tegyek kakaskukorékolás ellen?

Figyelt kérdés
A szomszédaimat zavarja, ha a kakasom kukorékol, és fel akar jelenteni. Mit lehet az ellen tenni, hogy ne kukorékoljanak egy folytába? Már bevittük a pincébe, de ott is hangosan csinálja.

2013. márc. 5. 14:40
1 2 3 4
 11/33 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
Ha önkormányzati rendelet nem korlátozza a baromfi tartását, akkor nyugodtan fenyegetőzhet, nem megy semmire.
2013. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 cukikutyus ***** válasza:
31%

10/11 úgy látszik mindenhol vannak ilyen emberek. Minket még a házunk építésekor is feljelentgettek,nem tudjuk melyik szomszéd volt,de az volt a problémája,hogy túl hangosan kopácsolnak a kőművesek...teszem hozzá,reggel 8-és este 6 között dolgoztak,nem pedig hajnalban,vagy éjjel...de szerintem az lehetett a bajuk inkább,hogy irigykedtek,mert nem kunyhót építettünk,hanem 150 nm-es házat.Viszont az önkormányzat nem büntetett meg minket,úgyhogy nem jött össze a szemétkedés.

Tavaly pedig az egyik szomszéd kölke vasárnap éjjel rendezett kerti bulit (amikor másnap dolgozni mennek az emberek),persze az senkit se zavart,végül én hívtam ki a rendőröket,mert másnap hajnal 4-kor kellett ébrednem,mert délelőttös műszakra mentem.

2013. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
77%
Hát azért ezzel óvatosan, minket anno feljelentett a szomszédunk, és nem kis bírságot varrtak a nyakunkba. Plusz a kakastartástól is eltiltottak. Mondjuk ez Budapesten volt, igaz hogy kertes részen.
2013. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
43%
Én birtokvédelmet kérnék a szomszéd ellen zaklatás miatt, valamint bemennék a helyi jegyzőhöz megérdeklődni, hogy tartható-e ott tyúk. Ha tartható, akkor pedig beszereznék vagy 4-5 japánkakast, azok jó hangosan kukorékolnak, meg jó sokat! :DDD Valamint a szomszédot feljelenteném az önkorm összes irodájába. Minket egyszer jelentettek fel, hogy nem engedjük be, hogy bepucolja a házat. Aztán megmondtuk az önkormosnak, hogy nem is fogjuk, csak a fiát, ha esetleg oda kerül az ügy a rendőrségi feljegyzések mind mellettünk fognak szólni. Életveszélyes fenyegetések, dobálás, valamint kapával veri a kerítésünket. Másnap bementem és feljelentettem a tetője miatt, ami hullott, a disznóóla miatt, ami majd szétesett, a kerítése miatt, amit nem csinál meg. Egy hétre rá megkezdték a tetőt csinálni, (fiát átengedjük, meg a mestereket, de őt nem, megmondtuk neki ha át mer jönni elvitetjük) disznóólat bontani. Igaz kerítést nem csináltak, de azért már nem akartam én lenni a köcsög, nem érdekem nekem hogy megbüntessék őket, csak ha már jelentgetőzünk akkor ez van. Azóta én vagyok a korrupt mocskos gazember. Minden nap elhajtja a reggeli órákban, dehát beteg szegény, orvosra lenne szüksége, csak nincs ebbe a rohadt rendszerbe kényszergyógykezelés! Megszüntették a pszichiátriákat.
2013. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 llkk válasza:
100%

állatorvos segíthet a problémán.


olvasd el az alábbi cikket, ott így oldották meg a hangos "problémát"

[link]

2014. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim válasza:
100%

Elvileg ezzel a gallérral el lehet tompítani a kukorékolást.

[link]


Nem szállítanak magyarországra, de ha ebay-en rákeresel hogy "no crow collar", akkor lesz olyan, aki vállal nemzetközi postázást.


Viszont mindenképpen meg kell mérni a kakas nyakát, hogy a megfelelő méretet rendeld. Az oldalukon ott a mérettáblázat, colban. Azt írja 1.5-2 collal nagyobbat kell rendelni, mint a kakas nyaka, hogy legyen elég átfedés a tépőzárnak, és úgy kell feltenni, hogy egy ujjnyi hely maradjon. Nyilván nem az a cél, hogy megfulladjon meg ne tudjon enni, csak az, hogy a kukorékoláshoz használt légzsákot a nyakában ne tudja úgy felfújni.


Én is most fogok rendelni anyuméknak, szóval nem tudom, hogy tényleg hasznos-e, de egy próbát megér. Ha megjött majd megírom az eredményt.

2017. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
100%

Ők is árulják nemzetközi szállítással, de bár azt írja lehet választani sima és elsőbbségi ajánlott szállítás között, nem láttam checkout-nál ezt az opciót. Sima postával meg nem rendelném, mert a magyar posta hajlamos elveszíteni a csomagokat.

[link]

Lényeg, hogy egy kis guglizással lehet találni olyat, akitől meg lehet rendelni.

2017. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
53%

A sok rothadt allatmanias gyoker...

A kutyaugatas a kakas kukorekolas mind mind nagy decibellel jar, magyarul baromira zavaro..

Utalom az osszeset!

2017. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
24%
Füldugót a szomszédnak. Lepd meg egy doboznyival.
2018. máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
74%

Ha a szomszéd kutyája ugatna hajnali 3-kor te sem örülnél, hosszútávon pedig olyan idegi állapotba kerülnél, hogy fenyegetőznél ahogyan ők teszik a kakas miatt.

Ez a baj veletek emberek, hogy "ha nem tetszik menj innen/ne nézz rá/ne hallgasd" mentalitással éltek, aztán nagy a meglepődés, hogy mi baja az összes rohadt szomszédnak veletek

A szomszédOK(!!!) nem tudnak pihenni a kakastól, hallgattasd el, a te dolgod. Ha a kutya ugat és nem tudnak pihenni a szomszédok, hallgattasd el, a te dolgod. De az egy hatalmas paraszt megoldás, hogy "ez nem pihenőövezet, meg szólj a kakasnak ha zavar". Emberek vagytok vagy állatok? De ha nektek nem tetszik valami akkor is a másik a f.aszfej, ugye?

2018. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!