Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan etet egy mama galamb...

Hogyan etet egy mama galamb egy kis újszülött galambot?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem eszik eleinte a kicsi, de majd mikor eszik, hogyan eteti?

Mit kell nekem tennem, mikor megszületik a kisgalamb?

Kell valamire amire oda kell figyeljek?


2013. márc. 11. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell odafigyelned, az anyja visszaöklendezi a már félig megemésztett táplálékot. Itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=lxNaDxv3hXY
2013. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Az első néhány napban begytejjel etetik, ami egy fehérjében gazdag immunrendszert erősítő váladék.

Utána a begyében felpuhított és visszaöklendezett magokkal táplálják.

2013. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ: ha a szülőpár eddig is kirepült a mezőre és este haza, akkor csak egy nap egyszer adtál nekik kaját (búzát, kukoricát) és odafigyeltél, hogy legyen egyrészt ivóvizük, másrészt fürdővizük.

Ha a szülőpár is kalitkásak, akkor bizony valószínű nem elég a napi egyszeri etetés, ill. a vízen kívül még szükségük van egy külön edényben apró mészre, és sóderszemekre is a megfelelő emésztéshez.

Az etetéshez mint bármelyik madár, a begyében megemésztett kaját vissza-öklendezi a saját csőrébe, és a kicsi onnét szedi ki.

2013. márc. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Körübelül mennyi ideig eszik felöklendezett magvakat a kis galamb?
2013. márc. 12. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Ezt írtam én is: visszaöklendezi a saját begyéből az általa megemésztett kaját.

Akkor ez a válasz miért rosszabb, mint a másiké, aki ugyanezt írta?

2013. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

25 napos korában szoktam elválasztani a fiókát a szülőktől.

Van amelyik eddig eteti van amelyik nem ,de általában az etetésre hajlamos galamb akármelyik fiókát megeteti ha kér tőle, mármint nem a sajátját is.Ez nálam úgy néz ki a fiókákat 17 napos korukban lerakom a dúc padlójára ez az "óvoda" itt minden felnőtt etet minden fiókát.A földre kerüléstől(17 nap)már a fióka is szedegeti a magokat,de van olyan galamb amelyik már a fészekbe visz fel neki magot ezt lehet tapasztalni is fogod.Az etetés ill. az önálló evés közt itt átfedés van.Ez nem baj tanulási folyamat.Gyakorlatilag a galamb mindenféle emberi segítség nélkül felneveli a fiókáját,persze ha rendelkezésére állnak a szükséges tápanyagok ,víz,kaja,emésztő stb.25 napos korában ki lehet engedni repülni.Kell gondoskodni vitaminokról,ásványi anyagokról,bélflóra regenerálásról,illetve kb 6 féle magról.kukorica,búza árpa ,cirok,takarmányborsó,napraforgó.Meg valamilyen emésztőről.

Promotor43 ez vitamin,Galgophos oldat ásványianyag oldat,Agropherm ez probiotikum bélflóra regeneráló.Ezek kb 4000ft.be kerülnek összesen.Ha van kérdésed válaszolok üzenetben.

2013. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi Calgophos oldat.
2013. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!