Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kudarcot vallottam papagáj...

Kudarcot vallottam papagáj nevelésből. Elkényeztettem? Hogy neveljem helyesen?

Figyelt kérdés

12 hete próbálok megbarátkozni a hullámos papagájommal, de még mindig nem olyan szelíd. Etetni tudom kézből, simogatni bárhol, bármikor, és fel tudom venni az ujjamra, de mozgatni, emelgetni nem. Túlzásba féltettem, hogy jajj, nehogy megijedjen valamitől, jajj, ha ő nem közeledik, én nem erőltetem, nem közeledek, nehogy elijesszem, jajj, most eszik, nem megyek oda ne zavarjam. És ennek az lett az eredménye, hogy még mindig nem szokott eléggé hozzám.

Hogy neveljem helyesen, hogy tudnék ezen változtatni? Tudom, túlféltettem, egy kicsit "kesztyűsebb kézzel" kellett volna vele bánni, hogy megszokjon.


Kérlek, segítsetek és adjatok tanácsot!


2013. márc. 22. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egész jól haladsz. Anyumnak van egy papagája, aki messze nem ilyen szelíd, pedig már évek óta megvan. Nem lehet simogatni, mindig csak anyum vállára száll és ott ücsörög, amíg anyu dolgozik, vagy játszik a laptopján. Ő ezért semmi különöset nem tett amúgy, egyszer csak magától rászállt és így kialakult.
2013. márc. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A fürtös kölest (ha van) vedd ki, mert akkor elkényezteted (az olyan, mint kockacukor a lónak). Ha nincs köles, vegyél, mert azzal lehet idomítani, be is rakhatsz a kalickába, csak ne túl sokat. Ha kisfiú, nem olyan egyszerű. Nyugi, ha ezen változtatsz, (amit leírtál, és te is közeledsz hozzá) akkor meg tudod szelidíteni. Nekünk kisfiú hullámosunk van, van egy karikája, azzal elvan, én is kézzhez próbálom szoktatni, és nekem meg, ha pedig rosszat csinál megmondom neki, hogy nem szabad (de érződjön, hogy nem tetszik, amit csinál, de ne ordíts) és akkor ott hadja, ha nem, akkor nehezebb lesz.
2018. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. okt. 7. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!