Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a tapasztalatotok coly...

Mi a tapasztalatotok coly fertőzéses madárral? Galabról lenne szó.

Figyelt kérdés
Egy hete hazahoztam egy különlegeen szép, de láthatóan kimerült galambot. Azóta kiderült, hogy coly fertőzése van, és nagyon gyenge, mondhatni végelgyengülése van. Elaltatni nem szerettük volna, mert reményt adott, hogy rendesen eszik, és iszik, és van, hogy ellenkezik, szóval még össze tudja szedni a maradék kis erejét. Kaptunk egy sárga színű port, amit kenyérbe téve kell adni neki napi kétszer. Azt mondták hatból 1 madár éli túl az ilyen fertőzést. Nektek már volt ilyen esetetek? Meggyógyult belőle a madár?

2013. márc. 27. 08:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibáért, természetesen galambról lenne szó :)
2013. márc. 27. 08:34
 2/11 hell-ikon ***** válasza:

Nekem ugyan kimondottan coly fertőzéses madárral nincs tapasztalatom, de...

...eddigi tapasztalataim alapján azt tudom mondani, hogy fizikai sérülésből könnyebben épülnek fel, mint egy fertőzésből.

Az minden esetre, hogy eszik-iszik nagyon jó jel és van esély a felépülésre. A betegségek a madarakat általában hirtelen, különösebb előzmény nélkül viszik el, de ha esetleg nem is így történne, akkor viszont az elhullást megelőzően a madár nem eszik, nem iszik (magától pláne nem).


Szóval én úgy gondolom, hogy ha magától eszik-iszik, akkor van esély a felgyógyulásra, még ha 1 hét után látszólag nincs komolyabb javulás.

2013. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nagyon aggódok érte. Remélem, hamarosan azért lesz valamilyen javulás. Amúgy nagyon édes a galamb, úgy néz ki, mint az alföldi búgó, csak természetesen jóval kisebb :) Sajnos a súlya egyharmadát elvesztette, így ha meg is gyógyul, még hosszú idő lesz, mire az izomzata újra felépül.
2013. márc. 27. 12:40
 4/11 urkunde ***** válasza:

Miből gondolod hogy coli-s? Télen nem egy jellemző betegség mondhatni nem igazán van .A coli egyik fő jellemzője étvágytalanság,fokozott vízfogyasztás,hányás.

Milyen sárga por,valami önjelölt doki adta?A coli egyáltalán nem halálos betegség,gyakorló galambászként majdnem minden nyáron találkozok vele a fiatalok reptetésén.

itt szerintem egyszerűen arról van szó legyengült a madár

a nem elegendő mennyiségű kaja miatt.Etessétek itassátok

egy hét múlva jobban lesz.Adjatok neki Lactiferm-et, vagy Agroferm-et ez bélflóra regenerálo probiotikum.Tejsavbaktériumot tartalmaz, gátolja a coli baktérium szaporodását.Hetente 2 szer adhatsz neki citromos vizet egy napig(5liter vízbe 1 cirom leve),a savas környezetet sem kedveli a coli baktérium.

2013. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a részletes leírást. Onnan "tudom", hogy coly fertőzése van, hogy miután egy hét után sem javult a galamb, felhívtuk a vadmadárkórházat, de ők nem tudtak segíteni, viszont azt tanácsolták vigyük el a Verseny utcai galambász boltba, és egy ottani galambász (?, nem tudom, nem találkoztam vele) nézte meg, megmérte, megtapogatta, és mondta, hogy ez bizony coly. Szerencsére nem hány, ez biztató, viszont eleinte elég sokat ivott. A sárga por tasakban van és ez van ráírva: 4 in 1 mix, pharma belgica de werd- ez gondolom a cég neve. Azt írja rajta, hogy versenygalaboknak adható, és adeno-coly és pmw fertőzés esetén lehet használni. És körülbelül mennyibe kerülnek ezek a galambgyógyszerek? Mert akkor holnap elmegyek, és veszek a fent említettekből. Amúgy azt mondta az az ember, hogy citromos vizet még ne adjunk neki, mert az antibiotikummal együtt nem megy, csak később. És még mindig eszik-iszik rendesen a galamb, de a lábaival nem fog, ha kakil, akkor a szárnyaival segítve tud arrébb menni.
2013. márc. 27. 19:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, és még annyi kimaradt, hogy március 17-ke óta van nálunk, és nem igazán tollászkodik, egész nap fekszik.
2013. márc. 27. 19:03
 7/11 urkunde ***** válasza:

Ha nem tud lábra állni az gáz.Ez lehet valamilyen törés is ,

ilyenkor télen ez egy valós opció.Valamilyen tereptárgynak neki megy a ragadozó elöli menekülés közben.(kerítés,villanydrót stb.)Lehet belső sérülés de ezek feltevések.

Az a két cucc amit írtam egy és ugyanaz csak más a neve és

nem tudom felétek melyiket forgalmazzák az ára kb.1000ft.

Ne add fel hátha helyre jön,ápolgasd.

2013. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Különben tudod, hogy amit csinálsz, az törvényellenes? Galambot etetni tilos.

Szeretem az állatokat, a madarakat különösen, a galambok viszont szárnyas patkányok. Nem kéne őket szaporítani.

2013. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha úgy jobban tetszik neked, akkor ezennel házi állattá nyilvánítom, amit bent tartok a lakásomban, csak úgy, mint egy papagájt, így már biztos nem illegális :) A lábát nem is tudom, hogy miért nem használja, mert egyiket sem igazán, talán tegnap óta javult valamit, de ha megy, azt csak a szárnya segítségével tudja megtenni. Egyébként most, hogy jobban megnéztem, apácagalamb.
2013. márc. 29. 21:14
 10/11 anonim ***** válasza:

annak aki ezt írta :"Különben tudod, hogy amit csinálsz, az törvényellenes? Galambot etetni tilos.

Szeretem az állatokat, a madarakat különösen, a galambok viszont szárnyas patkányok. Nem kéne őket szaporítani."


Már bocs, de nekünk díszgalambjaink és postagalambjaink vannak, ne merjed szárnyas patkánynak nevezni Te!!!


Amúgy meg az Adeno-coli fertőzésből sajnos gyakran ez marad vissza, hogy a két láb teljesen béna és el is vékonyodhat. Ilyenkor a szárnyával képes csak menni, széklete már normális. A Verseny utcai boltban nyilván megnézte a begyét, és valószínűleg vízbegye is volt , ami szintén az adeno-colira utal sajnos..... Nekünk volt, de egy év után csak annyit tudtunk elérni hogy jobban felemelkedett, de a szárnyával ment utána is sajnos.

2013. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!