Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyiket éri meg tartani?...

Melyiket éri meg tartani? Tyúk vagy fürj?

Figyelt kérdés

Szempontokat kérek hogy mondjuk a fürjet miért érdemes tartani vagy a tyúkot miért.


Meg hogy a fürjet mivel tudnám etetni.


Egy családnak elegendő fürj(24db) mennyi tápot eszik meg?


Milyen különleges anyagok dolgok kellenek a tartásához, ami egy kicsit húzósabb


Lehet belekezdenék fürjet tartani mit ajánlotok? 15/f


2013. márc. 28. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Több mint eleget megtudhatsz az alábbi oldalakon. Fölösleges volna ide kimásolni...

2013. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak tyúkjaim vannak. Hát a takarmány ára elég drága. Sajnos ahhoz hogy bevétel legyen több tyúk kell és kell hozzá olyan ember aki megveszi. A fürjnek ketrecet kell csinálni, és valakinél el kell adni a tojását. Mivel hús alig van rajta ezért tojásnak tartani érdemes. Nemtudom mennyire vagytok olyanok, de hallottam hogy fürjtojásból különféle kozmetikumokat is készítenek.
2013. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:

Tyúkot max. azért mert tudod mivel etetted. Olcsóbban nem fogod előállítani a húst, mintha a boltban a vennéd.

A tojó- és húshibrideknek eleve szükségük van a spéci tápra, hogy hozni tudják azt a hozamot amit elvárnál tőlük. (intenzív tartás)

A kettős hasznúak tarthatóak ugyan tápmentesen, szemes takarmányon (extenzíven), de cirka 7-8 hónap mire vághatóakká válnak, addig viszont csak viszik pénzt ugye, a szemes takarmány meg így -összességében ha nézem- nem feltétlen olcsóbb, mint a táp.

Viszont tojást olcsóbban* tudsz előállítani, mintha a boltban vennéd, tehát ha másért nem is, azért érdemes néhány tyúkot tartani.


*-ezt úgy értem, hogy tojóidőszakban a napi takarmányfogyasztást figyelembe véve kevesebbet eszik meg 1 tyúk forintosítva, mint amennyibe kerül 1 db tojás a boltban.

2013. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nan me ilyenre számitottam mind1.


Én nem pénzt akarok keresni, vagyis spórolni.

Fürjből 24 db kell egy 4 tagú családnak. Mi sok tojást eszünk és azt szeretném igazából kérdeni hogy olcsóbban is előtudnám állitani a tojást. már számolgattam

Ha veszek 30 fürjet az 15 000 FT (500 ft/db)

Csinálok vagy veszek ketrecet/ólat az 15 000FT

Az 30 000 FT.

Ha 50ft os tyúktojással számolom akkor

egy fürjtojás elvben 1/3. a tyüktojásénak, vagyis 50/3=16,6


akkor 30 000FT/16,6=1807,2287.....


Vagyis 1807 tojás után van tiszta haszon, de nem is számoltam a tápot és a többit.


1807 tojás pedig ha intenzív körülmények közt tartják a fürjet kb 300 tojás egy évben ( intenzíven azt gondolom állandó táplálék víz igények, hőmérséklen)az eredmény 6,0233 év után jön a haszon. de még ez nyúlhat el egy kicsivel mivel a tápot nem számoltam.


Világosítsatok fel hogy ez hogy van. Ez az én számolásom 15 éves fejjel igy számoltam ki hogy mivan.


Tyúknak nemnéztem ennyire utánna, arrol kérek még hogy azon csak nekünkönellátásban mikor lesz haszon.

2013. ápr. 1. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:
ha tojás szempontból nézed érdemesebb a tyúkot tartani mert annak nagyobb a tojása.míg egy tyúk tojást megeszel addig 3 fürj tojást.mind kettőt tartottam.a mai napig is vannak állataim de fürjjel többet nem kezdek.macerásabb
2013. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, lehet nem is fogok tartani fürjet.

Most hogy részletesebben utánnanéztem, egypár olyan igénye is van ami egy kicsit húzós...

2013. ápr. 10. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!