Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagáj kiengedése! Lent?

Nimfapapagáj kiengedése! Lent?

Figyelt kérdés
Van egy nimfapapagájom 3hete van nálam kalitkába egyedül, hím. Kiengedtem, kirepült. nagyon hangosan visított. utána nem akart visszamenni a kalitkájába. hagytam hogy ottmaradjon utána 1 óra mulva még mindig nem ment vissza. aztán megprobáltam megfogni ami egy órába tellett. amikor megfogtam akkor nagyon visított. más hanggal. visszatettem. és sziszegett sokáig. nagyon lihegett. vszerintetek ? nagyon megviselte?
2013. márc. 29. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megviselte. Egy idegen környezetben repült utána meg le is vadászta egy ragadozó, ami nem ette meg.


Próbáld meg botra szoktani, hogy rá álljon. Egyszerűbb visszatenni a kezdetekben bottal mint kézzel amíg nem megy vissza magától.

2013. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hogy szoktassam bothoz?:S
2013. márc. 30. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyomd a begye alá a botot és feláll rá, adj neki jutalom falatot, és ezt ismételgesd.


Jutalomfalatnak mehet pl. fürtös köles. Csak akkor kapjon jutalomfalatot ha valamit jól csinál. Fölöslegesen ne etesd vele.

2013. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de fürtös köles be van neki lógatva.:S valami más j.f. kellene
2013. márc. 31. 16:11
 5/6 anonim válasza:
Akkor vedd ki tőle a fürtös kölest és csak akkor adj neki amikor jól csinál valamit.
2013. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
okés köszi :)
2013. ápr. 5. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!