Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagáj csak a...

A hullámos papagáj csak a kinti madarakkal akar foglalkozni. Mi tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán figyel rám, csak az ablakot bámulja, ugrál, hangoskodik, és őket akarja elérni. Ez nem is lenne baj, csak nemrég olvastam, hogy úgy fog tudni megtanulni kommunikálni velünk, pl beszédutánzás, ha velünk foglalkozik, ha bennünket tekint fajtársnak. Így lehet belőle valami?... Madarak mindig vannak kinn. ... (kb 4. napja van nálam a madárka.)

Mit tegyek, hogy nekünk is "tetszeni" akarjon? (ezt is olvastam :D )

Kérlek, segítsetek. Köszönöm.



2013. ápr. 1. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugye nem egyedül van? Amúgy négy nap az nem sok, még szokja a helyet.Tenyésztőtől vetted? mert ha igen akkor hiányoznak neki azok a madarak, akikkel együtt volt tartva.
2013. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyelőre még egyedül van, de nimfát tervezünk venni hozzá, de addig is valahogy velünk kellene beérnie. Vagy netalán ugyanilyen hullámosat?... Nem akarjuk tenyészteni őket. .... fiú + fiú? fiú + lány? ...
2013. ápr. 1. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hullámosat vegyél neki hozzá, lehet fiú-lány, mert nem mindig raknak tojást (tapasztalat), de két hím(vagyis fiú) szerintem jobb :)
2013. ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha lányt veszel mellé, és nem raksz fel nekik odút, nem adsz nekik tojásos eleséget, nem készíted őket, akkor nem fognak tojást rakni. De ha netalán nagyon kicsi eséllyel raknának is, nem biztos, hogy lesz is belőlük fióka, de el is veheted a tojásokat.
2013. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha visszatérnénk a főkérdésre? :)
2013. ápr. 6. 19:18
 6/8 anonim válasza:
100%
Mindenképpen egy másik hullámost vegyél neki. Mert nekünk volt egy nimfa, és két hullámos. Egyszer össze kellett raknia a hullámosokat a nimfával. A nimfa pedig állandóan kopogtatta a csőrével a fejüket. :d A fő kérdésere nem tudok válaszolni, soha nem jutott eszembe, hogy beszédre kényszerítsem őket. Vagy tanítsam. De ha ketten lesznek, és a tv közelében, akkor szerintem már az is sokat fog segíteni. (persze ez attól is függ, hogy ti beszéltek többet vagy a tv.)
2013. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egy madarat nem lehet kényszeríteni :)))))

Köszönöm a választ!!! :)

2013. ápr. 12. 12:35
 8/8 anonim válasza:
A papagájok meg tudnak tanulni beszélni, de a hullámosok, és egyébb kisebb papagájok nem tudnak. Csak néhány hangot tudnak utánozzni. A miénk is beszél a kintiekkel, ez normális. És a fiú madár el lesz a másik fiúval, de ne vegyél más fajta papagájt.
2018. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!