Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A képen látható bal oldali...

A képen látható bal oldali papagáj hím, a jobb oldali pedig tojó, igaz?

Figyelt kérdés

[link]


Pár hete vettem ezt a papagáj párt. Viszont páran megjegyzést tettek a tojóra, hogy az valójában hím. Szerintetek?:)


2013. ápr. 2. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A bal oldali tarka az nagy biztonsággal hím. A jobb oldali, hát mivel igen fiatal, így a színezet még csak most alakul ki a csőr felett. A képet felnagyítva van benne egy kékes árnyalat ami kék szín a hímekre jellemző, viszont tovább nagyítva a képet az orrnyílásnál olyan, mintha barnás, hús színű árnyalata lenne a bőrnek.

Ebből a képből ítélve, én hímet mondanék mindkettőre. Sajnos jobban (szemből és a másik oldalról) nem látom a csőrük feletti bőrképletet.

2013. ápr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bal oldali hím, a jobb oldalit tojónak mondanám. Bár fiatal és így ránézésre a jobb oldali egy kobalt spangle( ha raksz a szárnyáról is képet akkor jobban meglehet határozni, hogy milyen szín mutáció), amiknél fiatalon nehezebb megállapítani, hogy az most tojó e, vagy hím.


Amúgy meg a tojók viaszhártyáján is lehet kékes szín, a lényeg az hogy ha az orrnyílása körül fehér (csontszínű) akkor az tojó.


Nekem is volt már sok olyan, itthon meg hurrogtak, hogy két hímet minek teszek párba, és mégis lettek tojások meg fiókák :)

2013. ápr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bal oldali biztosan hím,a jobb oldali szerintem tojó,bár nem könnyű megállapítani mivel még fiatal ahogy látom,csinálhatnál közelebbi képet a viaszhártyájáról,de nekem tojónak tűnik.Én is látok egy kis halvány kéket a viaszhártyájában ha nem csal a szemem,de ez még nem azt jelenti hogy hím. Az én tojómnak is kékes a viaszhártyája. :)


Ha tehetek még mellékesen megjegyzést,kérlek a műanyag ülőrudat cseréld le természetes,nem permetezett,nem út mellől szedett gyümölcsfa/fűzfa ágra. Hidd el,nem tesz jót a lábaiknak a műanyag ülőrúd,és nem is kényelmes nekik. A csengőt is kivenném,ahogy látom olyan anyagból van amitől fémmérgezést kaphatnak,bele is halhatnak. Nem is beszélve arról,hogy a hangja agresszív viselkedést válthat ki egyes egyedeknél,némelyik kifejezetten utálja és próbálja ,,kizavarni" a kalitkából.

2013. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Így igaz.
2013. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!