Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám kézre szoktatni?

Hogyan tudnám kézre szoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 és fél éves nimfa papagájom. Nem kereskedőtől vettem, hanem ismerősömnél kelt ki. Amikor elérte azt a kort elhoztam. Kedves, csipogós, reggel ki van engedve és este saját maga megy be a helyére. Ha bemegyek hozzá, rám repül a karomon végigmászik, érdeklődő, kíváncsi kismadár. Ha ki akarok menni, akkor felém száll. Igényli a társaságot. De! Ha az ujjamat tartom neki, akkor széttárja fenyegetően a szárnyait, fúj és odacsap az ujjamnak. Nem csípett meg egyszer sem, csak figyelmeztet. Ha a tenyeremben számára finom eleség van, minden gond nélkül kieszi. Akkor nem fél a kezemtől. Mozgatom az ujjaimat, hogy szokja, de eddig nem sikerült kézre jönnie. Akkor jön kézre, ha idegen helyen van reptetve, nem száll le sehova és a végén elfáradva leesik valahova. Akkor jól jön neki a segítség, de ahogy erőre kap már megint kezd fenyegetni. Nem történt vele semmi trauma. Amikor elhoztam, akkor is kezes volt. Biztos bennem van a hiba, de nem tudom hol. Több madaram is volt, őket kézre tudtam szoktatni, de ezzel most nem bírok.
2013. ápr. 9. 14:08
 1/1 anonim válasza:

Ha eredetileg szelíd a madár, márpedig az írásod alapján eléggé az, akkor csak idő kérdése.

Bár én hullámos papagájokkal foglalkozok, ott általában jobban szeretik az ember vállát, mint "nyugodt" helyet. Én kiskorukban elkezdem a vállunkra szoktatni őket. Fontos, hogyha hosszú hajad van, akkor mindenképpen kösd össze, mert vagy belekapaszkodnak, vagy megijednek tőle.

Aztán a tenyeredbe lévő eleséggel hívd magadhoz, az sem lenne gond, hogyha valami ínyencséget kapna ilyenkor, nálam az édeskés alma tökéletesen bevált, de ez változó, volt olyan papagájom, akit sárgarépával lehetett levenni a lábáról. Ültesd a válladra, és tartsd elé a tenyered, hogy csipegessen belőle.

Aztán lassan szoktasd egyre lentebb a karodon (Vigyázz a karmaira!). Óvatos, lassú mozdulatokkal nyúlj felé, simogasd meg, majd ha már nem lát fenyegetést a kezedben, akkor talán bízni fog benned annyira, hogy rászálljon a kezedre. Azonban az is lehet, hogy őt már erre nem tudod rászoktatni, ha nem csíp az mindenesetre jó jel. Légy türelmes, lehet, hogy az előző gazdájánál sem volt szokása kézre szállni.

2013. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!